Dominik Feri rezignuje na funkci poslance. Důvodem je obvinění ze sexuálního obtěžování

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) (TOP 09)

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) | FOTO: TOP 09

Dominik Feri (TOP 09) oznámil, že rezignuje na funkci poslance a nebude kandidovat v letošních podzimních volbách. O rozhodnutí informoval na svém Instagramu. Na Dominika Feriho byl v posledních dnech vyvíjen nátlak kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování. Případem se zabývá policie. 

„Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem,“ napsal Dominik Feri na Instagramu. 

Jako první na Feriho odstoupení reagoval Miroslav Kalousek (TOP 09): Dominik Ferri je politikem TOP 09. Tedy politické strany s jasně ukotvenými zásadami. Žádné kňučení o okopávání kotníků či o špinavé kampani. Jasné a nevyhýbavé přijmutí odpovědnosti. Děkuji za tento postoj a přeji hodně štěstí,“ napsal.

Na odstoupení Dominika Feriho reagovala i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Dominika považuji za svého přítele a věřím, že očistí své jméno. Pro politiky však platí presumpce viny a já osobně po tom vždy volala. Chci proto poděkovat za jeho rozhodnutí vzdát se mandátu poslance a nekandidovat v nadcházejících volbách,“ napsala na twitteru

K reakcím na se přidal i Mirek Topolánek: Nezlehčuji případný trestný čin. Právě naopak! Při takto závažném obvinění (za 30 let nebyl žádný politik obviněn z opakovaného znásilnění) je opravdu nutné postupovat striktně dle práva, nikoli cestou lidového tribunálu.  Chceme si sekat na náměstích hlavy?!“

Kandidát KDU-ČSL do poslanecké sněmovny za trojkoalici SPOLU Hayato Okamura zdůraznil, že pro žádného muže není takové chování v pořádku. Žádný muž – bez ohledu na své společenské postavení a veřejnou známost – se nesmí beztrestně dopouštět špatného zacházení se ženami. Věřím v osobní zodpovědnost, svědomitost a soudnost JUDr. Dominka Feriho.“

FORUM 24 (archiv)

„Vyšetřování ať prokáže, kde je pravda,“ napsal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a ocenil Feriho dnešní krok s tím, že tak dává prostor prošetřit obvinění na něj vznesená.  

Svým odstoupením reagoval Feri na nařčení ze sexuálního násilí vůči několika ženám, o kterých jsme informovali ZDE. Informace o tom, že se Dominik Feri chová k ženám nevhodně, se opakovaly pravidelně. Rozruch vzbudil až tweet, pod nímž se strhla lavina komentářů, včetně drbů i závažných obviněních Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování.

Servery Deník N a Alarm následně přišly s výpovědí několika dívek, které tvrdí, že se staly skutečnými oběťmi Dominika Feriho. Podle výpovědí se Feri dopustil nejen obtěžování, ale i znásilnění. „Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu,“ uvedla jedna z dívek.

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]