Dominik Feri skončil v nemocnici. Měl se pokusit o sebevraždu

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri (Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem)

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri | FOTO: Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem

Bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri byl v sobotu v podvečer převezen se středně těžkým zraněním do nemocnice. Zásah u pětadvacetiletého muže potvrdila deníku FORUM 24 mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle policie se měl pokusit o sebevraždu. Případem se už zabývají kriminalisté.

Dominik Feri měl být převezen z bytu na pražském Žižkově. “Společně s policií jsme zasahovali v Kubelíkově ulici. Odesílali jsme tam záchranářskou posádku a také inspektora. Došlo k úrazu 25letého mladého muže. Šlo o středně těžká poranění. Byl celou dobu při vědomí a byl transportován do nemocnice,” potvrdila deníku FORUM 24 mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Podle dostupných informací šlo o bodnořezná zranění, exposlanec se údajně několikrát bodnul do břicha.

Jakub Michálek (Piráti) (Pirátská strana / se souhlasem)

Podle prvotních informací se Dominik Feri pokusil o sebevraždu. “Pražští policisté asistovali rychlé záchranné službě v bytě v Kubelíkově ulici, kde se podle prvotních informací mladý muž pokusil o sebevraždu. V tuto chvíli na místě pracují kriminalisté,” řekl webu TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policie bývalého poslance Dominika Feriho obvinila letos v březnu ze znásilnění. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. V tomto případě jde o osobu, která dovršila sedmnáctý rok věku, informovala tehdy na webu pražská policie, která ale při komentování případu jméno obviněného neuvedla.

Policisté začali Feriho prověřovat poté, co jej na jaře loňského roku několik žen obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri se následně po zveřejnění svědectví několika žen vzdal poslaneckého mandátu a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do sněmovny. Zároveň se vzdal svého členství v TOP 09. Brzy poté se stáhl z veřejného života a přestal publikovat na své sociální sítě, kde měl příznivce zejména v řadách mladé generace. Exposlanec tvrzení žen odmítl, omluvil se ale za nevhodné a nepatřičné chování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články