Dominik Hašek ostře: Hnus. Prosím StBáka Babiše, aby se nepřibližoval k hokeji

Dominik Hašek (repro facebook)

Dominik Hašek | FOTO: repro facebook

S velmi ostrým vzkazem pro premiéra Andreje Babiše přišel legendární hokejista Dominik Hašek. „Fuj, hnus, zvracím. Prosím pana StBáka Andreje Babiše, aby se nepřibližoval k mému nejmilovanějšímu sportu hokeji, kterému jsem zasvětil 40 let svého života. Nechci, aby český ‚národní‘ sport byl jakkoli poskvrněn Vaším jménem. Mimochodem, chyběl jste dnes opět v Parlamentu!“ napsal Dominik Hašek na Twitteru k tweetu Úřadu vlády ČR o tom, že Babiš byl na návštěvě v Litvínově, kde navštívil i stadion HC Verva.

Babiš na hackathonu (FB A. Babiše)

Andrej Babiš ve čtvrtek navštívil Litvínov, kde pracoval na své kampani a sliboval tradičně vše, o čem se místní zmínili – od stadionu až po řešení sociální situace ve městě. Do města na severu vyrazil v době, kdy měl být v Poslanecké sněmovně. Když do Sněmovny přijel odpoledne, poslanci a diváci u televizních obrazovek se dočkali jen tradičního náhodného mixu českých a slovenských slovíček, několika urážek a jeho typického arogantního vyjadřování.

Není to poprvé, kdy se známý vítěz z Nagana pustil do premiéra. Dominik Hašek je vytrvalým kritikem Andreje Babiše, na rozdíl od některých jiných kolegů z hokeje. Babiše naopak podporuje Jaromír Jágr a Milan Hnilička, který dostal už i funkci. Dominik Hašek naproti tomu několikrát vystoupil na protibabišovských demonstracích. „Pro mě to je ufňukané dítě a ne chlap. Chlap by se k tomu postavil a od lídra naší země tohle neočekávám. To je pro mě daleko horší, než že měl důchodcům přidat třeba už minulý rok,“ řekl Hašek před časem na adresu Andreje Babiše.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Dominátor“ je také kritikem Miloše Zemana. Spekulovalo se dokonce o tom, že by známý hokejista mohl kandidovat proti Zemanovi. Nakonec ale podpořil Jiřího Drahoše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]