Dominik Hašek ostře zkritizoval zámořskou NHL. Klesli na úplné dno, vzkázal

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek (ČTK / Šulová Kateřina)

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek | FOTO: ČTK / Šulová Kateřina

NHL klesla na úplné dno, vzkázal na twitteru slavný hokejista Dominik Hašek. Reagoval tak na víkendové Utkání hvězd, kterého se zúčastnil známý podporovatel Vladimira Putina Alexandr Ovečkin i se svým synem. Akci označil za reklamu na ruskou válku.

Hokejový svátek? Ne, ta nejhnusnější reklama na russkou válku a zločiny včetně genocidy na ukrajinských dětech!“ napsal Hašek v sobotu na twitteru. „NHL klesla na úplné dno,“ pokračoval bývalý hokejový brankář. „Nechat Ovečkinova syna vystupovat na ledě v Utkání hvězd NHL je plivnutí do tváře přibližně 500 zabitým, tisícům zraněných a desetitisícům unesených ukrajinských dětí. NHL a Gary Bettman musí za tento ohavný čin zaplatit!“ dodal Hašek.

Martin Griffiths (UN Geneva, se souhlasem)

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin se netají tím, že je obdivovatel ruského prezidenta Putina, na sociálních sítích s ním má dokonce pořád profilovou fotku.

NHL dosud na Haškovu kritiku nijak nereagovala, až při tiskové konferenci na Utkání hvězd se jeden z novinářů zeptal šéfa ligy Garyho Bettmana na to, jak vnímá neustálé připomínky. „Má právo na svůj názor. Ale nemyslím si, že by mluvil za českou vládu nebo český lid,“ odpověděl. „Aby ale bylo jasno, s jeho názorem nesouhlasím,“ dodal.

Hašek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že je přesvědčený, že je liga zodpovědná za dění na Ukrajině. „Dělám vše, aby šéf NHL Gary Bettman cítil tlak. A aby byl odvolán. Není to otázka týdne nebo dvou, bude to ještě hodně práce. Nicméně jsem přesvědčený, že je NHL spoluodpovědná za to, co se děje na Ukrajině.“

Hašek ruskou invazi na Ukrajinu kritizuje dlouhodobě. V otevřeném dopise, který poslal v prosinci, žádal sportovní ligy a organizace, aby zakázaly účast ruským sportovcům na mezinárodních soutěžích. „Všichni dobře víme, že zájmem agresivní ruské politiky spojené s válečnými zločiny, včetně genocidy na ukrajinských dětech, je útočná válka s cílem získat nová území na úkor demokratické země. Tím Rusko ničí všechny hodnoty, které tvoří základ naší demokratické kultury. Tím, že nadále umožňujete vstup ruským hráčům do vašich soutěží, jste se rozhodli toto vše podpořit,“ napsal Hašek v dopise.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články