Don Babiš se chce postarat o svoji rodinu – všechny Čechy. A chtějí oni?

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

„Vždy jsem se uměl postarat o rodinu, o přátele, o zaměstnance a taky o sebe. A myslím, že bych se o naši rodinnou firmu, Českou republiku s deseti miliony členů, taky byl schopen postarat“. To není citát Michaela Corleona z legendárního románu Maria Puza Kmotr. Jsou to slova Andreje Babiše.

V posledních dnech vykoukl pan ministr díky elektronické evidenci tržeb z každého média. Jak je mu vlastní, vypustil řadu nešťastných, strach nahánějících a trapných vyjádření. Rozhovor, který je doslova prošpikovaný větami, které u „fanoušků“ Andreje Babiše probouzejí bouřlivý smích i existenční obavy, přinesl Deník.

Dojem, který čtenář z textu má, je celkem jednoznačný: Babiš je chudák, všichni jsou na něj zlí, nejvíce Kalousek a hlavně Sobotka. Přitom on zachránil republiku, protože ji řídí jako rodinnou firmu. No, posuďte sami.

Andrej Babiš  (ČTK)

„Ekonomice se daří, protože jsme to tady na ministerstvu odpracovali a řídím to jako rodinnou firmu, i když se mi kvůli tomu smějí. Zavedli jsme věci, které tu nikdy nebyly“. Dále si chudák stěžuje například na to, že kvůli EET pracuje 18 hodin denně. No…

V rozhovoru jsou i další perly. Tak například: „Svoji pozici jsem nikdy nezneužil, naopak vstup do politiky moje firmy ohrožuje.“ Co k tomu říci? Podpora biopaliv, zakázky Lesů ČR,…

Další vtipný kousek: „Chceme nízké daně, vyrovnaný rozpočet, stát, který lidi nebude otravovat“. Zřejmě z toho důvodu prosadil Babiš EET, kontrolní hlášení a další svobodu podnikání likvidující opatření.

Bohumil Doležal (Lenka Smětáková)

Lahůdkou pro všechny, kteří pana ministra financí nemají zrovna v oblibě, je tato věta: „Nejsem odkázaný na to, abych byl v politice. Neživím se tím. Neberu plat, ten posílám samoživitelkám. Lítám do Bruselu ekonomickou třídou, platím daně, zaměstnávám lidi, moje firmy investují, stát nestojím ani korunu. Ano, je to nepochopitelné. Pochopit, že peníze pro mě nic neznamenají, může jen někdo v mém věku a v mé situaci“. Je mi ho líto.

Co na to říci? Raději nic. Možná poslední a největší perlu z citovaného rozhovoru: „Jsem manažer obyvatel této země“.

Můj ne, pane ministře.

Volby jsou za necelý rok. Zvolíme Dona Babiše? Ne, prosím!

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]