Donald Trump: Vůdce Islámského státu je mrtev, zemřel jako pes

Americký prezident Donald Trump (repro YouTube)

Americký prezident Donald Trump | FOTO: repro YouTube

Americký prezident Donald Trump na mimořádné tiskové konferenci potvrdil, že vůdce Islámského státu Abú Bakr Bagdádí je mrtev. Odpálil se v tunelu, když se k němu chtěli dostat američtí vojáci. „Chtěl bych za pomoc poděkovat Rusku, Turecku, Iráku, Sýrii a syrským Kurdům,“ sdělil.

Trump řekl, že Bagdádí zemřel spolu se svými třemi dětmi, načež z domu jich bylo evakuováno dalších jedenáct. „Včerejší noc byla velkou událostí nejen pro Ameriku, ale pro celý svět. Bagdádí zemřel jako pes, jako zbabělec. Už nezabije žádného muže, ženu ani dítě,“ prohlásil Trump.

O smrti Bagdádího informoval jako první časopis Newsweek s odvoláním na nejmenovaného člena americké armády.

Prezident Trump podle svých slov celou akci sledoval živě, pochválil také technologické možnosti, které dnes existují. USA během operace využily také bezpilotní letadla.

Bagdádí byl naposledy viděn na videu z letošního roku. Promlouval ke stoupencům a sliboval pomstu. Na jeho dopadení byla vypsána odměna deset milionů dolarů, v roce 2016 byla zvýšena na 25 milionů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]