Donald Trump vyhodil kritizovaného manažera své prezidentské kampaně

()

Kontroverzní manažer prezidentské kampaně Donalda Trumpa Corey Lewandowski, který měl spory s novináři i s kolegy z miliardářova štábu, skončil ve funkci. Dnes to oznámila Trumpova mluvčí Hope Hicksová.

List The New York Times s odvoláním na své zdroje uvedl, že Lewandowski byl k odchodu donucen.

„Corey Lewandowski již nebude pracovat pro kampaň. Štáb je mu vděčný za tvrdou práci a za oddanost a přeje mu v budoucnu to nejlepší,“ uvedla Hicksová.

Lewandowski, který je podle AP nekonvenční stejně jako Trump, se dostal do sporu s několika novináři, mimo jiné s reportérkou Michelle Fieldsovou. Ta ho obvinila, že ji fyzicky napadl, když se snažila o rozhovor s Trumpem. Svou výpověď podpořila fotografiemi modřin, které zveřejnila. Prokuratura ale stíhání zastavila.

Na jiném mítinku zase Lewandowski vyvedl za límec jistého protestujícího, vše tehdy zachytily kamery.

Lewandowski měl rovněž velmi napjaté vztahy s některými členy Trumpova štábu, mimo jiné s šéfem strategie Paulem Manafortem. Jako manažer Lewandowski prakticky neustále Trumpa doprovázel, létal s ním také jeho soukromým letadlem a podle médií měl na realitního magnáta zdaleka největší vliv.

Byl také zastáncem volební strategie, jejímž cílem bylo nechat Trumpa, aby se choval a vystupovat tak, jak byl dosud zvyklý. To naopak někteří členové štábu kvůli kontroverznosti odmítali.

Podle The New York Times není odchod Lewandowského bezprostředním rozhodnutím, ale plánoval se několik týdnů, především od té doby, co bylo jasné, že Trumpově snaze o získání republikánské prezidentské nominace již nic nestojí v cestě.

Trump se nyní snaží usmířit s vedením strany i s jednotlivými frakcemi, které se dosud vůči němu stavěly kriticky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]