Donald Trump zažaloval CNN pro pomluvu, požaduje 475 milionů dolarů

Donald Trump (ČTK)

Donald Trump | FOTO: ČTK

Bývalý americký prezident Donald Trump podal na zpravodajskou stranici CNN žalobu pro pomluvu. Jako odškodnění žádá 475 milionů dolarů (11,8 miliardy korun), informovala agentura Reuters.

Trump své žalobě podané v pondělí u soudu na Floridě tvrdí, že CNN proti němu vede „kampaň pomluv a urážek na cti“ a jako přední zpravodajská stanice ve Spojených státech se pokouší využít svého vlivu k jeho „politické porážce“. Pomlouvačná kampaň se podle Trumpa ještě zintenzivnila, „neboť se CNN obává, že žalující bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta“.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Trump si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN častuje hanlivými označeními jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění požaduje také proto, že mu televize kromě zhoršení pověsti přivodila „bolest, ponížení a duševní utrpení“. CNN se k případu zatím nevyjádřila.

Žaloba přichází v době, kdy bývalý prezident čelí trestnímu vyšetřování ministerstva spravedlnosti kvůli přechovávání utajovaných vládních dokumentů ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě po odchodu z funkce v lednu 2021.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články