Dopis Babišovi: Přestaňte financovat Agrofert z peněz českých daňových poplatníků

Eric Drooker

Díky reportáži německé televize ZDF o zneužívání evropských prostředků politiky východoevropských zemí, byla znovu připomenuta podstatná skutečnost, kterou česká média příliš nezaznamenala. Zatímco Evropská komise zastavila vyplácení dotací pro Agrofert, tak český stát firmě tyto dotace nadále posílá. Evropské dotace totiž plynou ke svým příjemcům skrze úřady jednotlivých států a EU je pak proplácí.

Eric Drooker

Jestliže holding Agrofert ze svěřenských fondů předsedy vlády Andreje Babiše tyto dotace nadále pobírá, tak je v plné výši hradí čeští daňoví poplatníci. Vyplácení dotací, které Evropská unie zastavila, je problematické jak z etického hlediska, tak zřejmě i z hlediska zákonného. Klíčovým problémem ale je, že předseda vlády je beneficientem svěřenských fondů, které spravují Agrofert, a jejich faktickou ovládající osobou.

Proto je na místě se na předsedu české vlády obrátit s tímto vzkazem – připojte se k němu ZDE:

Stručný dopis předsedovi vlády

Pane premiére, kdy občanům vysvětlíte skutečnost, že po zastavení evropských dotací dostávají firmy z Vašich svěřenských fondů dál dotace z rozpočtu České republiky? Kdy tento penězovod k firmám, z nichž máte jako jediná osoba zisk, zastavíte? 

Deník FORUM 24

Vzhledem ke značnému ohlasu jsme se rozhodli zaslat tento dopis premiéru Babišovi i s podpisy občanů, kteří se k němu připojují.

(fb Andreje Babiše)

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]