Dopis pro Alenku: Lidé na sociálních sítích píší vzkazy Schillerové

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) (ČTK)

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | FOTO: ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová zvedla ze židle mnoho lidí svým vyjádřením o “opoziční a senátorské špíně”. Po senátorovi Tomáši Czerninovi, který šéfku rezortu financí vyzval k rezignaci, reaguje také řada uživatelů sociální sítě Twitter. Ti pod hashtagem #dopisproalenku zveřejňují vzkazy, které jsou v naprosté opozici k tomu, který Schillerová na půdě sněmovny přečetla. Zejména podporují ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana.

Schillerová při svém vystoupení během jednání o zmiňované žalobě řekla, že na plénu původně mluvit nechtěla, ale že jí chodí řada vzkazů od občanů. Jeden z nich přečetla – údajný pisatel mluvil o opoziční a senátorské špíně. Hned poté se na hlavu ministryně snesla kritika jejích kolegů z poslanecké sněmovny, kteří žádali, aby se chovala slušně.

Sociální sítě jako vždy reagují po svém. Známý uživatel Jie (pojmenovaný po “ztraceném” poradci prezidenta, pozn. red.), který je autorem nápadu reagovat na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka různými recepty či zajímavostmi, zveřejnil výzvu, v níž Schillerové napsal, že on sám by chtěl, aby byl Zeman obžalován.

Pozadu nezůstali ani další uživatelé, a tak se množí desítky a desítky vzkazů. Mezi nimi se ale objevují i výzvy, aby Schillerová rezignovala, či připomínky dopisů z 50. let, kdy lidé žádali smrt “zrádců národa” včetně Milady Horákové.

Schillerová nebyla jediná, kdo při jednání vzbudil pozornost. Řadu diváků a čtenářů zaujala slova předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, který řekl, že z jeho předřečníků “nenávist vůči prezidentovi Zemanovi úplně stříkala”.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články