Dopravní firma nechce, aby měla ČR ostudu. Pomoc Číně organizuje sama

Pomoc Čín od dopravní firmy Tiptrans (repro Tiptrans.com)

Pomoc Čín od dopravní firmy Tiptrans | FOTO: repro Tiptrans.com

S mimořádnou iniciativou přišla dopravní firma Tiptrans. Rozhodla se zorganizovat sama pomoc Číně, když to Andrej Babiš odmítl. Nechce, aby měla Česká republika ostudu. „Připadá nám abolutně absurdní, že Babiš, premiér ČR, odmítá materiální pomoc poskytnout. Po kritice ze všech stran svůj názor trochu změnil a nabízí finanční pomoc, která je ovšem z našeho pohledu k ničemu, protože Čína má jistě peněz dost, ovšem nemá právě ten zdravotnický materiál, a proto o něj žádá. To je, jako když někdo umírá žízní, a vy mu nabízíte chleba,“ stojí v prohlášení společnosti, která se zabývá dopravou mezi Evropou a Asií.

Firma nabízí, že zásilku, kterou dá dohromady z jednotlivých darů, na vlastní náklady pošle do Číny. „Naše firma působí v oblasti logistiky jak v Číně tak v Hongkongu, a proto je nám tamní prostředí blízké. I když máme veliké výhrady proti tamnímu režimu, tak to aktuálně pro nás nehraje žádnou roli, protože tady jde o obyčejné lidi. Proto jsme se rozhodli, že na vlastní náklady přepravíme zdravotnický materiál z EU do CN/HK a naši lidé se tam také postarají o distribuci mezi běžné občany. Bereme tak na sebe ten největší výdaj – protože koupit třeba roušky je relativně levné, ale dopravit je do Asie je hlavní problém,“ vysvětlují zástupci společnosti a dále přibližují, jak může pomoci každý člověk.

(Facebook Andreje Babiše)

Jde prý především o roušky a gely na desinfekci. „Zboží můžete koupit v některém z online obchodů v ČR, ale také v Německu nebo Anglii (třeba Amazon, eBay) a zaslat na naše lokální adresy. Pokud je koupíte osobně, tak jej můžete poslat poštou, případně si objednat dopravu balíku přímo z vaší adresy, nemusíte tak nikam chodit,“ radí organizátoři pomoci. Kontakty jsou zde.

A proč to všechno dělají? „Za ty roky, co v ČR vládne ANO se výrazně zhoršilo vnímání naší země ve všech možných žebříčcích. Naše země je degradována na někoho, kdo stojí s nataženou rukou směrem k Bruselu a neustále se doprošuje co nejvyšších dotací, ovšem když je potřeba pomoci (přijmout uprchlíky, přijmout nezletilé sirotky, pomoct ostatním státům), tak se otáčí zády. My však věříme, že většina lidí v ČR prostě taková není a ráda pomůže.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]