Došlo whatsappem. Babiš sdílí falešné citace s Fialou, ODS se mu vysmála

Petr Fiala (ODS), Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Vít Šimánek)

Petr Fiala (ODS), Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Vít Šimánek

Kandidát na prezidenta a bývalý premiér Andrej Babiš (hnutí ANO) zveřejnil ve středu na svém facebookovém profilu upravené fotografie premiéra Petra Fialy (ODS) a předsedkyně poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Stojí na nich, že v nadcházejících volbách budou představitelé stran vládní koalice volit právě předsedu opozičního hnutí ANO. Občanští demokraté i Pekarová na to vzápětí reagovali. Babiš podle nich podporuje aktuální vládu a Pekarovou zklamal. 

„Došlo whatsappem, jestli je to pravda, tak díky,“ napsal Andrej Babiš k fotce Petra Fialy, na které stojí, že premiér a jeho vláda nezvládají situaci v Evropské unii a potřebují tedy silného a zkušeného parťáka. „Proto budu volit Andreje Babiše,“ je na falešné koláži citován Fiala.

O pár hodin později na tento příspěvek zareagovala na svém twitterovém účtu ODS. Zveřejnila ikonickou grafiku z billboardů Babišovy kampaně se sloganem: „Tato vláda pomáhá lidem. Proto Fiala.“ Sám předseda vlády nereaguje. Na sociálních sítích ovšem na přestřelku mezi občanskými demokraty a Babišem odpovídá veřejnost, která sdílí řadu dalších fotek s absurdními hesly.

Babiš pokračoval grafikou Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), prostřednictvím které se pochválil. Měl by být jediným, kdo má zkušenost, jak zvládnout krizi, a proto ho bude volit. „Nerada to přiznávám,“ stojí v příspěvku.

Adamová reagovala na svém twitteru s notnou dávkou ironie. Jednání Babiše ji prý velice zklamalo. „Včera večer jsme se u francouzského vína z jeho osobních vinic jasně domluvili, že má podpora je ryze diskrétní a nebude ji zveřejňovat,“ ohradila se s tím, že expremiér svůj slib opět porušil. „Nemohu jinak, než své rozhodnutí změnit a svou podporu vyjádřit panu Baštovi,“ zakončila své vyjádření.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články