Dost bylo vlády neschopných kolaborantů. Nedůvěra je povinností opozice

Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček (ČSSD) a předseda vlády Andrej Babiš (ANO)  (ČSSD)

Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček (ČSSD) a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČSSD

Server Seznam Zprávy přinesl šokující informace o tom, za jakou cenu chtěl vicepremiér Jan Hamáček prodat životy dvou našich spoluobčanů, kteří zemřeli rukou agentů Ruské federace. Jde o natolik skandální informaci, že již snad nikdo nemůže pochybovat o nutnosti vyslovit vládě nedůvěru a jasně tak deklarovat postoj poslanecké sněmovny k téhle neschopné, proruské a absurdní vládě.

Že prý tu budeme mít vládu Miloše Zemana. Opravdu? A jak přesně by se ještě projevila? Hamáček udělal něco neuvěřitelného. Zodpovědnost za to ovšem nese jeho přímý nadřízený, premiér Andrej Babiš. Ten, který spolupracoval se Státní bezpečností a kvůli němuž Česko může přijít o miliardy korun z evropských dotací, protože je nyní definitivně potvrzeno, že je ve střetu zájmů. Oba se klaní před tím Zemanem, před kterým nás údajně chrání.

Bohumil Doležal (archiv)

Hamáček by měl okamžitě odstoupit ze všech svých funkcí a už se v politice nikdy neobjevit. Možná by se mohl přesunout na Pražský hrad a například tam vytírat podlahu nebo mýt okna. Jeho jednání bylo naprosto skandální a není pochyb o tom, že o tom věděli i jeho kolegové z vlády. Babiš v první řadě.

Každý, kdo nezvedne ruku pro nedůvěru této vládě, se bude podílet na tom, že u moci zůstane někdo, kdo nás chtěl prodat za nevyzkoušené vakcíny. Vladimiru Putinovi, člověku, který na evropském území vede válku proti našemu spojenci, Ukrajině. Je to neuvěřitelný skandál.

Prezident Zeman musel mít z Hamáčka jistě radost, přesně taková věc určitě přispěla k jejich nově navázanému přátelství. Není tedy jasné, kde přesně se nachází ta hráz, která nás má před kolaborantem z Hradu bránit. Už toho bylo dost a sněmovna se k této věci musí jasně postavit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner