Dostálová se Schillerovou chtěly dělat PR ve škole. Foťte se před Penamem, vzkázala jim starostka

Alena Schillerová a Klára Dostálová (Profimedia.cz)

Alena Schillerová a Klára Dostálová | FOTO: Profimedia.cz

Další část předvolební kampaně chtěly ministryně financí a ministryně pro místní rozvoj předvést v městysu Mladé Buky. Alena Schillerová a Klára Dostálová plánovaly focení u školy, kde by ukázaly, jak pod vládou Andreje Babiše republika vzkvétá. Narazily však u místní starostky Lucie Potůčkové, která nejenže je do budovy nehodlala vpustit, ale ještě jim poslala trefný vzkaz.

„Tak se ke mně chtějí přijet blejsknout KD z MMR a AS z MF. Prý že máme krásný projekt z IROP. Nene, děvenky, sami jsme jako obec postavili, sami jsme zařídili a děkovat budem pouze EU directissimo,“ napsala Potůčková na twitter. „Škola je přes léto zamčená a vetřelce do ní nepouštíme. Foťte se před Penamem,“ dodala starostka.

Poukázala tak na fakt, že si členové vlády v čele s premiérem rádi přivlastňují zásluhy na věcech, které vznikly bez jejich přičinění. Tak by to mělo být i u školy v městysu Mladé Buky. Podle starostky se nejedná o projekt, který by financovalo pouze ministerstvo pro místní rozvoj, ale peníze přišly z Evropské unie.

Jak uvádí web městysu, cílem projektu je rekonstrukce a stavební úpravy spojené s vybudováním odborných učeben v půdním prostoru stávající budovy základní školy. Jedná se o polytechnickou učebnu, učebnu informatiky, učebnu školních dílen, kabinety a sklady pomůcek.

Ostrý vzkaz starostky vyvolal na sociální síti mnoho reakcí. Jeden z komentujících například napsal, že měla počkat, až by ministryně přijely, a pak je „setřít“ před pozvanými kamerami. Na to Potůčková vtipně odvětila, že se kamerám vyhýbá, poněvadž jí přidávají kila. Falešný účet Marka Prchala se zase zeptal, zda by nebylo možné poslat alespoň Roberta Šlachtu. „Ježíš… Já si dnes nevzala kabelku,“ odpověděla starostka s odkazem na kauzu zásahu na úřadu vlády v roce 2013.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]