Doubrava se musí z cesty na Krym zodpovídat, říká místopředseda senátu Jiří Růžička

Senátor Jiří Růžička (David Sedlecký, wikimedia, CC BY-SA 4.0)

Senátor Jiří Růžička | FOTO: David Sedlecký, wikimedia, CC BY-SA 4.0

Místopředseda senátu Jiří Růžička (klub STAN) podal na senátora Jaroslava Doubravu podnět k prošetření mandátovým výborem. Výbor by se měl zabývat Doubravovou cestou na Rusy okupovaný Krym a kontakty s tamní administrativou.

„Dávám podnět mandátovému a imunitnímu výboru senátu k prošetření. Že senátor Doubrava odjel v době války na dovolenou na Krym je zvrhlé, ale že jedná s šéfem ruské okupační správy, je nepřípustné. Je členem senátu, který opakovaně odsuzuje válku, kterou na Ukrajině vede Rusko,“ napsal na svém twitteru Jiří Růžička.

(Týdeník FORUM)

Jak informoval Deník N, setkal se Doubrava s šéfem tamní ruské administrativy Sergejem Aksjonovem, což je podle Jiřího Růžičky nepřípustné. Je to v rozporu s oficiální politikou České republiky vůči okupaci Krymu i vůči současné ruské politice. Krym je Ruskem okupován již od roku 2014.

Podle krymského parlamentu Doubrava na setkání řekl, že je zástupcem „mnoha obyčejných Čechů, kteří nepodporují politiku své vlády, i podnikatelů, kteří chtějí obchodovat s Krymem navzdory sankcím“.

Poněkud pikantní je fakt, že jedním z místopředsedů mandátového výboru je právě sám Doubrava, který je známý svojí proruskou a proputinovskou rétorikou i vystupováním.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články