Dovolenkáři, bděte! V ANO se hraje o veřejnoprávní média

ČTK

Předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO) | FOTO: ČTK

Babišův poslanec Martin Kolovratník znovu předvedl, jak si ANO představuje nezávislost veřejnoprávních institucí. Na koberečku mediálního výboru sněmovny by si rád podal předsedu rady České tiskové kanceláře; ten totiž nezpívá podle not hnutí.

„Pozoruhodné je pro mě spíše vystupování předsedy Rady ČTK Miroslava Augustina, který byl sice zvolen za ANO, ale s nikým z poslanecké sněmovny nekomunikuje a provádí o své vůli nestandardní kroky. Spíše toto by mělo být téma pro další zasedání volebního výboru,“ perlí Kolovratník jen chvíli poté, co si poslanci dalších stran právem vyšlápli na porušení zákona o ČTK jiným kádrem ANO v tiskové agentuře a příležitostným milcem politiků, kteří jsou zrovna u vesla, legendárním Kojzarem Parlamentních listů Petrem Žantovským. 

Že může jít o další z výstřelů Babišovy Aurory na veřejnoprávní instituce, je tu nasnadě. Jinak než snahou o jejich politické ovládnutí si totiž výroky poslance Kolovratníka nelze vysvětlit. Že přitom přehlíží zákon, který radní tiskové agentury – černé na bílém – varuje před jejich působením ve prospěch politických stran a hnutí, v ANO zjevně nevadí.

Babišovo tykadlo chce šéfa Rady ČTK přesto pohnat před sněmovní výbor. Prý je na štíru s disciplínou. Jednou byl zvolen za ANO a teď s ním nekomunikuje! A „o své vůli“ (rozuměj bez ANO) dokonce provádí „nestandardní kroky“. Sám Augustin o Božích mlýnech už možná slyšel, ale teď je poprvé uvidí. Neposloucháš stranu? Zatočíme s tebou, závislost nezávislost, zákon nezákon. Stačí se rozhlédnout kolem, jak hladce stínáme nerozumné a horké hlavy. V policii. V justici. Ve státních úřadech. Na ambasádách. Ve správních a dozorčích radách.  A brzy všude.  Republiku si přece rozvracet nedáme… ani v Radě ČTK. Když zprávy o nás, tak jen vlídně. Natož pak v České televizi.

Ostatně i tady to Kolovratník čas od času zkouší: „Pro mě podobný případ je pan radní Šarapatka v České televizi, který má často velmi vyhraněné názory. Už jsem si několikrát kladl otázku, jestli taková vyjádření jsou nebo nejsou se zákonem o té či oné radě v rozporu,“ bouřil  nedávno v médiích. A hned přidal: „Nelze nevnímat sílící kritiku České televize. Od mediálních odborníků i od široké veřejnosti. Pro Radu velké téma k diskuzi, pro sněmovní mediální výbor potřeba klást přísné otázky a hledat řešení! Hned v lednu,“ chtěl politik řešit obsah vysílání veřejnoprávní televize zkraje roku na Twitteru.  

Babišovy metody jsou tu cítit na sto honů. Nejprve „přísné otázky“, pak zastrašování neposlušných radních médií, jejich odvolávání a na konci národní tisková agentura řízená leda Babišovým propagandistou „Márou“ Prchalem. A  vytoužená státní televize. Pod Babišem. O svobodných názorech radši ani nemluvme. Mít je můžeme… ale jen ty jejich. Pravda už nějaký čas nevítězí, zemi  teď díky hlupcům u uren  plundruje agresívní a nenasytná fňukna s ruským trollem na Pražském hradě. Kdo nejde se mnou, jde proti mně, zní nové motto republiky. Otrokáři to prý takhle mívají… Dovolenkáři, bděte!

Autor je radní České televize.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner