Drahoňovský končí v ČT. Bylo mi ctí být součástí nejlepšího zpravodajství, vzkázal

Tomáš Drahoňovský (Česká televize)

Tomáš Drahoňovský | FOTO: Česká televize

Moderátor zpravodajských pořadů Tomáš Drahoňovský končí v České televizi. Měl dostat nabídku, která ho zviklala v jeho celoživotním snu řadit se mezi profesionály veřejnoprávní televize. Podle webu Digizone.cz odchází Drahoňovský do Plzeňského Prazdroje. 

„Existuje jen málo nabídek, které by mě mohly zviklat v mém celoživotním snu řadit se mezi profesionály České televize. To, že jedna taková přišla, mě spíš překvapilo,“ vysvětlil moderátor Tomáš Drahoňovský svůj odchod z České televize.

„Napořád budu vděčný za neuvěřitelnou škálu příležitostí, které mi televize veřejné služby poskytla. Všechny totiž naplňovaly krédo, které jsem si na počátku své novinářské kariéry osobně stanovil: nezkresleně a vyváženě informovat veřejnost o současném světě. Řečeno fotbalovou terminologií: pískat všem rovinu. Jsem proto rád, že řady svých kolegů, kteří cítí stejně, neopouštím ve zlém, ale s jejich maximálním pochopením pro mou potřebu životní změny,“ doplnil Drahoňovský.

Novým působištěm Tomáš Drahoňovského bude od července pivovar Plzeňský Prazdroj. „Mohu potvrdit, že nastupuje do Plzeňského Prazdroje na pozici manažera řemeslných piv a pivních speciálů pro Česko a Slovensko,“ sdělil na dotaz Digizone.cz mluvčí firmy Zdeněk Kovář.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

„Tomáš Drahoňovský se rozhodl začít zcela novou etapu. Bude v ní stejně skvělý jako v novinařině. Hodně štěstí a díky,“ vzkázala Česká televize na svém twitterovém účtu. „Je to asi podobný pocit, jako když opouštíte rodinu a odjíždíte do světa na zkušenou. Je vám smutno, ale těšíte se na zkušenosti, o kterých jste dosud jen přemýšleli. Bylo mi ctí být sedm let součástí nejlepšího zpravodajství v zemi. Hodně sil, kolegové,“ reagoval Drahoňovský.

Turnovský rodák pracuje v České televizi od roku 2014. Kromě 90’ moderuje denní kontinuální zpravodajství Studio ČT24 a reportuje o aktivitách českého kabinetu coby stálý zpravodaj při Úřadu vlády. Předtím působil v televizi Prima, kde postupně pracoval jako politický reportér, moderátor hlavní zpravodajské relace a editor odpoledního zpravodajství. Má za sebou také zkušenosti z Lidových novin, Českého rozhlasu a Deníků Bohemia. Vystudoval žurnalistiku, mezinárodní vztahy a evropská studia postupně na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a Metropolitní univerzitě v Praze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články