Drahoš odmítá jít do debaty s Ovčáčkem. Horáček přijde

Archív FORUM24

Jiří Drahoš a Michal Horáček | FOTO: Archív FORUM24

Jiří Drahoš se nezúčastní druhého ledna debaty prezidentských kandidátů na TV Barrandov, pokud současná hlava státu Miloš Zeman místo sebe vyšle tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. Účast v takové diskusi považuje Drahoš za zbytečnou a Zemanovi by odpověděl stejnou mincí. Michal Horáček by se naopak takové debaty zúčastnil.

„V debatě prezidentských kandidátů 2. 1. na TV Barrandov má Miloše Zemana zastoupit jeho tiskový mluvčí. Účast na takové diskusi považuji za zbytečnou; před zákonem jsme si v kampani rovni,“ napsal Jiří Drahoš na svém facebookovém profilu.

Miloš Zeman dal už předem najevo, že se televizních debat s protikandidáty na hlavu státu nebude účastnit. Zeman si dobře uvědomuje, že zatímco před pěti lety mu televizní diskuse pomohly, tentokrát by mu vzhledem k horšícímu se zdravotnímu stavu spíše ublížily. Do živého vysílání TV Barrandov tak Zeman chce poslat svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Tým Jiřího Drahoše napsal TV Barrandov následující reakci, kterou následně zveřejnil na facebookovém profilu: „Jiří Drahoš je připraven diskutovat se všemi prezidentskými kandidáty, včetně kandidáta Miloše Zemana. Diskuse s panem Ovčáčkem se ale nezúčastní, neboť pan Ovčáček na prezidenta nekandiduje. Pokud Vaše televize na účasti pana Ovčáčka trvá, je Jiří Drahoš ochoten vyslat do diskuse svého mluvčího, stejně jako Miloš Zeman.“

„Nechodím pouze tam, kde je to pro mě příjemné. Kandidát na prezidenta musí za své postoje, zásady a vize bojovat všude. Uvítal bych, kdyby se Miloš Zeman se mnou utkal osobně. Chápu však, že už toho není schopen. A že místo sebe vysílá svého ,viceprezidenta‘. Já takového střetu schopen jsem, a proto do toho jdu,“ napsal na svůj facebookový profil Michal Horáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner