Drahoš povolal právníky a ajťáky. Chce zjistit, kdo o něm šíří, že byl estébák

jiridrahos.cz

Lustrační osvědčení Jiřího Drahoše. | FOTO: jiridrahos.cz

Jiří Drahoš se brání, estébákem prý nebyl. Své tvrzení doložil lustračním osvědčením. Prezidentský kandidát dále uvedl, že kdosi o něm šíří lži, které zahrnují i údajnou spolupráci Drahoše a StB. „Byl jsem upozorněn, že se po internetu šíří hanopis s odpornými obviněními mé osoby.
Chci všechny ujistit, že se jedná jen o sprosté lži, a považuji to za záměrnou provokaci,“ konstatoval Jiří Drahoš.

Lžím se chce podle svých slov bránit. Oslovil odborníky, aby situaci řešili. „Proto jsem požádal své IT specialisty, aby se pokusili dohledat zdrojové IP adresy, které tyto lži rozšiřují, a právní zástupce, aby zvážili, zda celou věc předat policii k prošetření. Zároveň opakuji, že jsem nikdy žádným způsobem nespolupracoval s StB a k mé osobě nebyl veden spis v žádné kategorii. Toto prohlášení dokládám přiloženým lustračním osvědčením,“ dodal Jiří Drahoš.

jiridrahos.cz

Lustrační osvědčení Jiřího Drahoše.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner