Drama při požáru bytu v Praze. Hasiči oživovali dva pejsky, neúspěšně

Hasiči v Praze oživovali dva psy, nepodařilo se je zachránit. (Hasiči Praha / se souhlasem)

Hasiči v Praze oživovali dva psy, nepodařilo se je zachránit. | FOTO: Hasiči Praha / se souhlasem

Pražští hasiči ve čtvrtek večer zasahovali při požáru v ulici Jana Přibíka. Z hořícího bytu se jim podařilo zachránit dva psy. Okamžitě zalarmovali veterináře a při čekání zahájili resuscitaci. I přes veškerou snahu se je však zachránit nepodařilo. 

„V ulici Jana Přibíka zasahujeme u požáru bytu. Z něho jsme zachránili dva psy, které oživujeme a čekáme na příjezd veterináře,“ informovali hasiči krátce po devatenácté hodině na sociální síti

Požár bytu vypukl v jednom z domů v pražském Předním Hloubětíně. Oheň se hasičům podařilo dostat rychle pod kontrolu. „Požár je uhašen, odvětráváme byt a chodbu domu. Stále resuscitujeme oba psy a čekáme na veterinární službu,“ napsali kolem půl osmé večer. 

Přesto, že hasiči dělali, co mohli, zhruba po patnácti minutách přišli se smutnou zprávou. „Oba psy jsme předali veterináři, i přes veškerou snahu se nám je nepodařilo zachránit,“ oznámili na sociální síti. V pátek ráno pak hasiči dodali, že za požárem bytu byla technická závada.

Pražští hasiči měli ve čtvrtek náročný večer. Po jednadvacáté hodině museli vyrazit k dalšímu hořícímu bytu, tentokrát do ulice Jana Želivského na Žižkově. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu krátce před půl desátou. 

„Na místě jsou zranění lidé, odvětráváme byt a chodbu domu,“ informovali hasiči. „Na místo vyjel speciál Fenix, inspektor a posádka záchranářů. Celkem změřeny dvě osoby na hladinu oxidu uhelnatého, jedna žena ve věku 70 let byla k dalšímu vyšetření transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ oznámila pražská záchranná služba. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články