Policie dopadla útočníka z Drážďan. Muž je podezřelý z vraždy své matky

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Německá policie dopadla muže, který držel v obchodním centru v Drážďanech rukojmí a který je podezřelý z vraždy své matky. Všichni rukojmí incident přežili. Policie zasahovala v centru Drážďan na jihu Německa. Podle informací, které přinesl deník Bild, vnikl útočník do budovy obchodního domu a držel rukojmí. Podle policie utrpěl při zásahu smrtelná zranění.

Německá policie na sociální síti vyzvala obyvatele, aby se celé oblasti snažili vyhnout. Uzavřen byl také nedaleký vánoční trh Striezelmarkt. Ozbrojenec se nejdřív snažil dostat do sídla rozhlasu Radio Dresden. Novináři se podle stanice ukryli.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Ozbrojenec, který byl podle svědků ozbrojen, na místě střílel. Před příjezdem policie odjel útočník autem k nedalekému obchodnímu centru Altmarkt-Galerie, kde se zabarikádoval v drogerii.

Poté muž zamířil do nákupního střediska Altmarkt-Galerie, které se nachází v centru Drážďan nedaleko hlavního železničního nádraží a vánočního trhu.

Německá policie později uvedla, že v bytě v sousední čtvrti Prohlis bylo nalezeno tělo 62leté ženy, jež byla matkou 40letého muže podezřelého z útoku. Případ policisté označili za rodinné drama, muž je podezřelý z vraždy své matky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články