Dřív dívce ve škole i na internetu nadávali za její vzhled, zažila šikanu. Teď z ní nemohou spustit oči

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každá dívka či žena se touží líbit svému okolí a sledovat obdivné pohledy na svou osobu. Někdy je ovšem příroda proti a člověku nadělí vzhled, který mu spíš přidělává vrásky a stane se kvůli němu často i terčem posměchu. Své o tom ví i dívka, které nadávali kvůli jejímu obličeji.

Jordan Daviesová si kvůli vystouplé spodní čelisti podle New York Post zažila šikanu už na základní škole. Tam také vznikla přezdívka „lopata“, kterou jí spolužáci častovali. Urážky se později začaly objevovat i na sociálních sítích. Dnes jednadvacetiletá dívka se tak snažila svůj handicap zakrývat, aby se vyhnula posměškům okolí.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

„Lidé mi neustále říkali, že jsem ‚lopata‘, což zní hrozně, a šikanovali mě,“ vzpomíná mladá vizážistka.“Hodně jsem tvář skrývala, ale na veřejnosti to bylo hrozně složité. Nikdy jsem se necítila úplně sebejistá, protože jsem si pořád myslela, že předkus nesmím ukázat,“ dodává dívka, která svůj problém řešila od patnácti let.

Kromě vizuální stránky se však ukázalo, že by se pro Jordan mohla stát její čelist problémem i zdravotním. Hrozilo totiž, že by časem mohla mít potíže se stravováním, navíc jí lékaři upozornili, že se bude situace horšit. Proto se Jordan rozhodla pro chirurgický zákrok.

„Operaci jsem vždycky chtěla podstoupit, protože jsem se styděla sama za sebe,“ říká Daviesová. „Byla jsem nervózní, ale zároveň nadšená. Čekala jsem na ni dlouho a chtěla jsem ji už mít za sebou,“ dodává. Nyní již má Jordan za sebou čtyřhodinovou operaci, při níž jí byla zlomena horní i dolní čelist, a poté byly obě srovnány a zajištěny kovovými destičkami.

Po zákroku v Grange University Hospital v Cwmbranu má Jordan skvělý pocit. „Na začátku jsem vypadala opravdu otekle, ale teď je všechno jenom pozitivní,“ říká vizážistka z Jižního Walesu. „Podívám se do zrcadla a líbí se mi, co vidím. Jsem to já, a přitom to nejsem já,“ vysvětluje s tím, že když jste zvyklí vídat v zrcadle nějaký obraz, je to po operaci jiné a trochu zvláštní.

„Na začátku jsem měla pocit, že to nevypadá jako já, ale myslím, že je to prostě proces, kterým si musíte projít. Lidé říkají, že mi to sluší, někteří tvrdí, že vypadám mnohem lépe,“ chlubí se dívka a připomíná, že i komentáře na sociálních sítích se změnily. Místo nadávek teď čte především komplimenty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články