Dříve Babiš Vietnamce urážel, dnes si je nemůže vynachválit

Andrej Babiš podlehl vietnamskému kouzlu (Facebook)

Andrej Babiš podlehl vietnamskému kouzlu | FOTO: Facebook

Vládní krize ještě nikdy nebyla tak výrazná a jeden z jejích hlavních protagonistů vyměnil své politické povinnosti za jiný program. Andrej Babiš se místo přímé konfrontace s ministrem Chovancem v televizních Otázkách Václavy Moravce, raději procházel po vietnamském tržišti SAPA v Praze a zkoušel produkty, které místní komunita nabízí. Přitom ještě před několika měsíci označil ministr financí Vietnamce za neplatiče daní a uvedl je jako jeden z důvodů, proč je nezbytně nutné zavést elektronickou evidenci tržeb.

Ministr financí sice hrozí současným koaličním partnerům, že jeho hnutí opustí vládu a na sociálních sítích napadá své kolegy z kabinetu, sám si však očividně užívá. Místo prezentování argumentů, proč je vlastně podle něj reorganizace policie tak špatná a hájení bývalého šéfa ÚOOZ, Roberta Šlachty, prochází se vicepremiér po největším vietnamském tržišti u nás a rozesmátý se fotí na sociální sítě.

Babišovo upřednostňování osobních aktivit, před těmi, které má z pozice druhého muže vlády, je už běžné. Tentokrát ovšem překvapí fakt, že ještě před časem byli občané z Vietnamu, které v neděli v SAPĚ navštívil, jedním z hlavních problémů České republiky při výběru daní. Poté, co se Babiš za své výroky musel omluvit už najednou averzi nemá a může si zajít na známou hovězí polévku, nebo se za padesát korun nechat ostříhat. Zda dostal účtenku, k jejichž vydávání nabádá všechny podnikatele, se nevyjádřil. Jinak vše Babiš pečlivě dokumentuje na Facebooku a Twitteru, aby jeho voliči viděli, že dávné spory s Vietnamci jsou pryč a ministr financí je lidumil. O své zážitky se později Andrej Babiš podělil i se svými kolegy ministry za ANO. Všichni byli nadšeni.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]