Dostál končí ve vládním týmu, Piráti ho prý kádrují. Omyl, nechtějí šířit bludy jako on

Právník Ondřej Dostál (Profimedia)

Právník Ondřej Dostál | FOTO: Profimedia

Právník Ondřej Dostál oznámil, že se rozchází s pirátským vládním týmem, který řeší zdravotní otázky. S vedením vládní strany se totiž rozešel v názoru na očkování i další věci, spojené s koronavirovou pandemií. Z Dostálovy strany se však jedná především o gesto, spojené s velkými slovy. Piráti totiž jeho účast ve vládním týmu odmítli již před časem.

Zdá se, jako by se v Pirátské straně děly po volbách samé negativní jevy. Zisk pouhých čtyř mandátů vyvolal vnitrostranickou debatu o možné změně předsedy, někteří členové partaj opustili. Někdo nesouhlasí s vládním angažmá, jiným se zase zdá, že se s nimi vedení málo baví. Vrcholem jakéhosi pnutí uvnitř Pirátů je kandidatura Lukáše Wagenknechta na post šéfa a odchod Ondřeje Dostála z vládního týmu. Vše ovšem není tak, jak se zdá.

()

„Rozhodl jsem se odejít z pirátského vládního týmu. Tým vznikal jako výběr koalice PirSTAN, jednotné, umírněné a svobodomyslné. Tento étos je pryč. U Pirátů to převzali lidé, s nimiž hodnotově nesouzním a o jejichž kádrování nestojím. Hájit právní stát budu dál, názory nestřídám,“ napsal Dostál na twitteru. Jak se dalo očekávat, neodpustil si výtku k tomu, jak se k němu Piráti zachovali. Je to ovšem stejná hloupost, jako když před časem vykřikoval, že ho strana i přes její snahu neumlčí.

O nic takového totiž Pirátům nejde. Jen nechtějí, aby někdo spojovaný s jejich politikou vystupoval s názory, které jsou v rozporu s tím, co deklaruje strana jako celek. Skutečně se nejedná o umlčování jiného názoru, jen o jasný vzkaz: „Takové nesmysly si říkej pouze sám za sebe.“ Navíc, tím, kdo celou věc přehnaně medializuje, je právě Dostál. Není divu, zvykl si na to, že je zván do televizních debat jako pirátský odborník na zdravotnictví, a to nyní končí.

Jestli se dá Pirátům něco vyčítat, tak to rozhodně není to, že by nenechali své členy a příznivce projevovat vlastní názor. Již několikrát se jim to vymstilo například na veřejném fóru, z něhož pak citovali političtí oponenti strany Ivana Bartoše. Dostál by se tak měl zamyslet, zda je opravdu nutné řešit vlastní problém za pomoci velkých slov, která rozhodně nemají opodstatnění.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]