Dron měl zachytit přízrak malé dívky s propadlýma černýma očima, který straší od osmdesátých let

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Existuje mnoho míst, na která lidé nechodí proto, že se bojí legend, které jsou s danou oblastí spojeny. Může se jednat o nebezpečná zvířata, hrozbu ztráty orientace v prostoru nebo třeba o přízraky, které se zjevují a děsí osoby, které na ně narazí. Právě jeden takový přízrak údajně v anglickém hrabství Staffordshire zdokumentoval dron.

Duch „černooké dívky“ straší v oblasti Cannock Chase od osmdesátých let 20. století. Přízrak, který se zprvu jeví jako děvčátko, které se samo pohybuje po lese, podle svědků náhle udělá něco, čím vyděsí nic netušící pozorovatele, píše Daily Mirror.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LADbible (@ladbible)

„Dostali jsme spoustu zpráv o ‚černooké dívce‘, kterou viděli procházet se v okolí. Zpočátku vypadá jako normální děvčátko a chodci se obávají, že se v lese ztratila malá holčička,“ říká Robert Pulme.“Pak uvidí její oči a ona prostě zmizí. Je to děsivé,“ dodává profesionální lovec duchů.

Pulme také vysvětlil, že Cannock Chase je považován za jedno z nejstrašidelnějších míst v Británii, a tak není divu, že oblast přitahuje spoustu pověstí o příšerách a strašidlech. Důvodem, proč by dívka mohla mít černé propadlé oči, je podle lovce duchů epidemie záškrtu, která v oblasti vypukla v 19. století. Nemoc totiž způsobovala, že oči dětí, které nepřežily, byly zapadlé a tmavé.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jiná verze zase hovoří o tom, že by tajemná dívka mohla být duchem oběti vraha Raymonda Morrise, který v letech 1965-1967 zabil v okolí tři děti.

Expert na nadpřirozené jevy, který o dění v Cannock Chase napsal knihu vzpomněl pro deník Daily Star na jednu ze znepokojivých událostí spojených s tajemným přízrakem malé dívky. „V říjnu 2019 došlo k incidentu, kdy mladá dívka pronásledovala černooké dítě poblíž Castle Ringu a opět se jí nepodařilo ji dohonit,“ říká Lee Brickley.

„Dotyčná dívka utíkala mezi stromy za černookým dítětem, dokud nedoběhla ke srázu na hraně téměř dvacetimetrového útesu. Kdyby se jí nepodařilo zpomalit a vyhnout se pádu, přišla by k vážné újmě, v horším případě by mohla zemřít,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články