Druhá světová válka nezpůsobila takové škody jako covid, řekla Maláčová. To snad nemyslíte vážně, reagoval Skopeček

Jana Maláčová v Partii (Partie Terezie Tománkové)

Jana Maláčová v Partii | FOTO: Partie Terezie Tománkové

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v nedělním pořadu Partie televize Prima prohlásila, že „ani druhá světová válka nezpůsobila takové potíže jako covid“. Její oponent, poslanec za ODS Jan Skopeček ihned reagoval. „To snad nemyslíte vážně. Učila jste se někdy o druhé světové válce? Rovnou se za to omluvte,“ řekl pohoršeně. 

Ani druhá světová válka podle Maláčové nezpůsobila tolik škod jako epidemie koronaviru. „Kvůli covidu už rok nefungujeme. Celá země stojí, ekonomika má problémy,“ obhajovala svůj postoj Maláčová. „Jestli jste tohle schopná říct do kamery televize Prima, tak to je neuvěřitelné,“ reagoval nevěřícně Skopeček.

K výroku se už vyjádřili někteří další politici. „Váš výrok je velmi hloupý a neuctivý vůči největší tragédii lidských dějin. Omluvte se,“ vyzvala Maláčovou předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Ke kritice se přidal i Miroslav Kalousek. „Takovou nehorázností neschopnost Vaší vlády řešit i rutinní problémy neomluvíte, paní ministryně,“ uvedl na twitteru.

Výrok ministryně Maláčové po skončení Partie ještě jednou okomentoval poslanec Jan Skopeček. „Čím dříve si paní ministryně opráší učebnici dějepisu a vezme svá hloupá slova zpět, tím lépe pro ni samotnou,“ napsal. Na twitteru se vyjádřil i poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Ten výrok je naprosto hloupý,“ uvedl.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslanec Jan Skopeček (ODS) v nedělní Partii televize Prima (screenshot TV Prima)

Podle Jany Maláčové ale srovnání nebylo myšleno „dehonestačně vůči obětem“, nýbrž prý poukazovala na to, že za druhé světové války „děti chodily do školy“. Skopečka obvinila z demagogie a manipulace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]