Objednejte si druhé vydání knihy V zemi babišismu a buranokracie

Bohumil Doležal (archiv)

Bohumil Doležal | FOTO: archiv

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala zaznamenala nevídaný úspěch. Ještě v roce 2020 jsme připravili její dotisk, po kterém se znovu zaprášilo, a nyní vychází druhé rozšířené vydání doplněné o aktuální texty z doby covidové. Kniha vyšla 6. dubna a objednávat můžete ZDE na e-shopu FORUM.

Publikace V zemi babišismu a buranokracie mapuje období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Free Czech Media

V zemi babišismu a buranokracie

Autor v několika textech také rozvíjí problém odkazu Václava Havla a jeho „nepolitické politiky“. Dalšími tématy jsou prezidentské volby v roce 2018, politika opozičních stran, demonstrace proti vládě Andreje Babiše a působení spolku Milion chvilek pro demokracii. Nakonec také vládní politika a společenská atmosféra během koronavirové epidemie a jejich dopady na úroveň svobody v České republice.

V poslední části Bohumil Doležal vzpomíná na někdejšího šéfredaktora časopisu Tvář Jana Nedvěda, na filosofa Ladislava Hejdánka a na písničkáře Svatopluka Karáska. Výbor uzavírá „nekrolog za město“ psaný u příležitosti výročí náletu na Drážďany v únoru 1945.

Po velkém úspěchu knihy přicházíme s druhým vydáním, které je doplněno texty týkajícími se zejména situace v České republice během pandemie nemoci covid-19.

Knihu můžete zakoupit i jakou audioknihu k dostání ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]