Druhý dopis Jiřího Ovčáčka prezidentu Zemanovi z dovolené v Artěku

ČT/F24

Vážený a milý pane prezidente,
předem mého dopisu přijměte pozdrav z tohoto krásného místa. Dnes byl den opravdu nabitý programem.

Ke snídani byly bliny a čaj ze samovaru
K obědu byly bliny a čaj ze samovaru.
K večeři byly bliny a čaj ze samovaru.

Svačina nebyla, protože přijel pan důstojník FSB až z Moskvy, aby s námi pobesedoval na téma osvobození Krymu z moci fašistické kyjevské junty. Vysvětlil nám, že lid Krymu svrhl nenáviděnou ukrajinskou okupační správu. Teprve potom, v podmínkách svobody, bylo možné uskutečnit svobodné referendum o připojení k Ruské federaci, což by jinak nešlo, protože by byl lid zastrašován ukrajinskými fašisty. Podařilo se tak napravit historickou křivdu, když revizionista Chruščov svévolně vydal Krym Ukrajině, což se nyní napravilo. Jezdí sem teď sice méně turistů, ale to je tím, že jsou zastrašováni americkou a ukrajinskou propagandou, ale to se brzo změní, zvlášť až se postaví na Krym most. Ten most bude dobrý, protože ho staví sám přítel Vladimira Putina Arkadij Rotenberg, takže všechno bude průhledné a levné. On je miliardář a vydělal si hodně peněz, protože je chytrý a schopný. Takové lidi bychom měli mít i u nás.

Hned po besedě jsme vyběhli ven, protože kolem plavala loď Admirál Kuzněcov. Je to moc hezká loď. Ptal jsem se, proč tolik kouří, ale Míša, to je ten chlapec z Čukotky, mi vysvětlil, že to je bojové krytí a že je to, čemu se říká technologie stealth, která má zmást nepřátelské lodě a letadla. Tím se mi to všechno vysvětlilo.

Večer jsme ze záznamu sledovali, jak pan prezident Putin odpovídá na otázky občanů. Hned jsem si vzpomněl na vás, jak taky umíte hezky a přesně odpovídat na otázky občanů. Bylo to trochu dlouhé, ale dozvěděl jsem se, že Rusko už ekonomicky roste a že západní sankce Rusku prospívají, protože teď bude ještě samostatnější. Míša mi pak taky řekl, že na Čukotce přidávají do těsta na chleba piliny a je to velmi zdravé a lepší než západní makrobiotické nesmysly, protože je to skutečně přírodní.

Ptal jsem se Míši, jestli je pravda, že na Čukotce se lidé dožívají nejnižšího věku v Rusku a on mi řekl, že to jednak není pravda, jednak je to dáno tím, že tam lidé stále ještě trpí následky Velké vlastenecké války a že když někdo náhodou potká nějakého starého člověka, tak si ho tím víc váží. To je něco docela jiného než na Západě, kde se sice lidé, protože nežijí skutečný aktivní život, možná dožívají vyššího věku, ale o to déle musí snášet to, jak jimi společnost pohrdá a cítí se v ní odcizeně a zbytečně.

Těším se na další dny a zítra bych měl mít zase noční hlídku s Míšou a to je dobře, protože Míša je velmi milý.
Pozdravujte pana Mynáře a pana Nejedlého.

Váš Jiří

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner