Družba, jak má být. Zeman vezme do Kremlu ukázat poklady Pražského hradu

Prezident Miloš Zeman společně s kardinálem Dominikem Dukou hledí na Svatováclavskou korunu (9. 5. 2013) (F24)

Prezident Miloš Zeman společně s kardinálem Dominikem Dukou hledí na Svatováclavskou korunu (9. 5. 2013) | FOTO: F24

Družba pokračuje. Miloš Zeman vezme do Kremlu ukázat poklady Pražského hradu. Řekl to dnes při debatě po přednášce na soukromé Vysoké škole finanční a správní. „Do Kremlu vezmu výstavu Poklady Pražského hradu. V době, kdy tu byl na návštěvě tehdejší prezident Medveděv, byla u nás výstava Poklady moskevského Kremlu, tak by se měla kulturní spolupráce rozvíjet,“ řekl Miloš Zeman v reakci na dotaz studentky, zda by nebylo dobré rozvíjet vztahy v oblasti kultury mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Vystoupení ruského armádního sboru Alexandrovci. (ČTK)

V dalších bodech pak Zeman připomněl, že je proti sankcím vůči Rusku. Také opět zmínil, že je proruský, pročínský, proizraelský a proamerický prezident. „Ale ve skutečnosti jsem pouze prezident České republiky,“ doplnil Zeman.

Na závěr i zde, již tradičně, řekl, že pero, kterým se podepsal do pamětní knihy, vrací.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články