Drzá Klára: Babiš není charismatický. Na mě při schůzce nezapůsobil nijak

Kláru Novotnou zná pod jejím občanským jménem jen pár lidí. Když se ovšem řekne „Drzá Klára“, zpozorní většina. Slečna z Plzně totiž před časem vyvěsila na internet video se vzkazem Andreji Babišovi, kterému svérázně vysvětlila, jaká hloupost je EET. Společně s dalšími dvěma příspěvky dosáhla již téměř půlmilionové návštěvnosti a stala se známou internetovou osobností. „Na barovce“ prozradila deníku FORUM 24 nejen to, jak vznikl nápad video natočit, ale také třeba, proč si ji pozval ministr financí na „kobereček“.

Přestože Klára dosáhla v rychlém čase skvělého čísla sledovanosti na kanálu YouTube, za hvězdu se nepovažuje. „Nečekala jsem, že ta videa spustí takovou vlnu, myslela jsem, že to uvidí jen mí přátelé a maximálně jejich přátelé,“ říká překvapená slečna. Přiznává však, že určitý vliv její videa měla. „Spousta lidí v mém okolí mě poznává a spousta z nich přiznává, že mi fandí,“ říká.

Reakce však nebyly pouze pozitivní, a tak se objevilo i udání, které na ni podal neznámý muž. Zatím se však nic nestalo. „Nic se nepřihodilo, čekala jsem kontrolu, ale nepřišla. Mám ale dostatečnou právnickou podporu od jednoho senátora, tak doufám, že to je dostatečně odradilo,“ věří mladá podnikatelka, která se živí přímým prodejem kosmetiky.

Videy ovšem její akce proti EET zdaleka nekončí. „Připravujeme s partou aktivistů demonstraci a byli bychom rádi, kdyby nám k tomu pan Babiš přišel něco říct,“ vysvětluje, proč se rozhodla podpořit sběr účtenek z EET. „Máme sběrná místa po celé republice, máme registrační web a na Facebooku nás najdete na Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi.“ Tam se registrují lidé, kterým zbyly zákazníky nechtěné účtenky. Ty se shromažďují na svozových místech a 31. 5. je chtějí organizátoři akce předat Andreji Babišovi.

Pro Kláru by to však nebylo první setkání se šéfem státní kasy. Ten si ji totiž pozval na „pohovor“ v jeho úřadě. „To byla zajímavá schůzka. Nezanechalo to ve mně vůbec žádné dojmy. Čekala jsem, že buď odejdu naštvaná, nebo mě pan Babiš něčím přesvědčí, ale zatím se mu to nepodařilo,“ vypráví Klára o své návštěvě. „Řešili jsme EET, to, jaké s tím mají lidé problémy. Nastínil mi také jejich program, který chystají k volbám. Vysvětlil mi, že politika ho vlastně obtěžuje, zabírá mu hodně času a málo spí. Tak jsem mu poradila, ať víc spí a pak třeba vymyslí něco lepšího,“ dodává.

Rozhodně však v mladé dámě nezanechal nějak velký dojem. „Na mě Babiš nepůsobí jako charismatický. Nekomunikuje se s ním úplně nejlehčím způsobem. Něco mu řeknete, on odpoví na něco jiného. Není nesympatický ani sympatický. Prostě na mě nepůsobil nijak,“ zhodnotila Drzá Klára.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]