Jedna věc se fanouškům Miloše Zemana musí uznat. Ze svého zaslepeného názoru neuhýbají ani o píď. Problém je ovšem v tom, že jejich obdiv k nedůstojné hlavě státu nemá žádné kritické parametry. Klidně se tak od Luďka Soboty můžeme doslechnout, že jiného prezidenta si neumí představit a vnímá ho pozitivně.

Komik, který patří mezi umělce, oceněné Zemanem státním vyznamenáním, se na adresu prezidenta vyslovit v pořadu Luboše Xavera Veselého, jednoho z mála novinářů, které nechce Zeman vyhubit jako blbouna nejapného.

Herec, známý například z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, zavzpomínal na předávání státních vyznamenání, které se zase letos přiblížilo. „Státního vyznamenání si moc vážím, bylo to milé překvapení. Zarazilo mě, že někteří z těch, které chtěl Miloš Zeman vyznamenat, si cenu nepřevzali, to je ignorantství,“ opřel se Sobota do těch, kteří mají dostatek hrdosti, aby nepřevzali medaili od člověka, kterého si neváží, nebo se za něj dokonce stydí.

„Někteří měli kecy, že si to nezasloužím, ale to nesmí člověk v téhle zvláštní situaci brát v úvahu. Zemana vnímám pozitivně,“ dodal komik, který naposled hostoval v pořadu Jaromíra Soukupa s názvem Instinkty Jaromíra Soukupa.

Sobota má pravdu, že jeho vyznamenání hodně lidí nepochopilo a klepalo si na čelo. Státní vyznamenání se totiž za panování Miloše Zemana stalo z významného ocenění spíš suvenýrem pro věrné kamarády hlavy státu. Sice k nim Zeman přidá i pár lidí, kteří si metál na hrudi skutečně zaslouží, ale to je pouze, aby se neřeklo.

Dá se předpokládat, že s postupem času a ústupem Zemanovy soudnosti bude ještě hůř. Naštěstí však fanklub současné hlavy státu zase nečítá tolik lidí, které by šlo alespoň naoko vyznamenat. Pak bude buď muset Zeman státní vyznamenání zrušit, nebo je začít dávat i těm, kterým skutečně přísluší.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora