Drzost Andreje Babiše a jeho píáristů překonala hranici nekonečno

Babiš na hackathonu (FB A. Babiše)

Babiš na hackathonu | FOTO: FB A. Babiše

V neděli 26. ledna překonal Andrej Babiš a jeho píáristé hranici drzosti na úrovni nekonečno. Stalo se tak u příležitosti víkendového hackathonu, na kterém několik desítek programátorů zdarma postavilo e-shop na dálniční známky. Ten e-shop, který chtěla vláda Andreje Babiše nakoupit za 401 milionů korun.

Když se o takto rozsáhlém vyhazování státních peněz programátoři dozvěděli, rozhodli se dokázat, o jak předraženou zakázku jde, tak, že celý systém naprogramují za víkend za několik limonád a pizz. Poselství takové akce je jasné – ukázat, jak špatně vláda hospodaří, že ti Babišovi odborníci nejsou žádní odborníci a především, že by se vláda měla stydět. Jenže Babiš se nestydí.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Jeho píáristé vycítili, že hackathon bude pod velkou pozorností médií, a tak Babišovi nasadili úsměv „veselý strýček“ a poslali ho za programátory. Babiš tam dojel, podal si ruku s organizátorem akce Tomášem Vondráčkem, usmál se do objektivů a zase zmizel. Některá média potom společně s nedělním ohlášením výsledku hackathonu zveřejnila i fotku usmívajícího se premiéra. Píárko zdarma.

Akci samozřejmě prodali i v nedělním Čaulidi, kde Prchal a spol. odporným žoviálním tónem pravidelně polopravdivě popisuje, co zase pěkného za ten týden Babiš zařídil. O programátorech, kteří dokázali, že on a jeho vláda jsou neschopní a vyhazují stovky milionů, se pan premiér zmiňuje jako o „klucích a holkách“ a naříká, že on za nic nemůže, za všechno mohou úředníci. V textu ale zapomněl připomenout, že Ministerstvo dopravy řídí jeho lidé už šest let. Tedy ti úředníci jsou jeho úředníci. Zpackaná zakázka je jeho zpackaná zakázka.

To, co Babiš a jeho píáristé v neděli předvedli, byla jejich klasická levárna. Na rozdíl od objíždění hudebních festivalů a koncertů, zkrátka akcí, kde se koncentruje hodně lidí, je vychechtaná návštěva hackathonu ještě o několik úrovní dále. Level nekonečno v drzosti dosažen.

Tomáš Vondráček (wmc/grey)

Pro dokreslení dokonale obskurní situace je dobré připomenout, že na organizátora hackathonu Tomáše Vondráčka útočil Babiš minulý týden přes svoje média, která se snažila okolo organizátora vytvořit neexistující špínu. Ukázkový estébácký hnůj.