Duka vzpomíná na řeholníky, které mučili bolševici, přitom nechává komunistu číst z Bible v katedrále

repro TV NOE

Jiří Ovčáček v katedrále sv. Víta | FOTO: repro TV NOE

Právě v těchto hodinách ve dnech 13. a 14. dubna 1950 bolševici vtrhli do klášterů a řeholních řádů po celém Československu. Pozavírali 2376 řeholníků. Zakázali řády, jejich budovy a další majetek ukradli. Některé z řeholníků mučili. Vše se jmenovalo Akce K. Jde o jeden ze zásadních těžkých zločinů komunistů. U příležitosti smutného výročí se vyjádřil také kardinál Dominik Duka.

„V modlitbě vzpomínám na 2376 internovaných řeholníků ze 125 klášterů přepadených v noci ze 13. na 14. dubna v rámci komunistické ,Akce K‘. Bůh odplať všem, kdo vytrvali věrně až do konce, kdo neztratili víru v Boha a nezačali nenávidět člověka, který jim takto ublížil,“ napsal na Twitteru primas český.

Bylo by to naprosto v pořádku, kdyby… Kdyby kardinál Duka dlouhodobě nepřitakával Miloši Zemanovi a především kdyby toto sbližování nezakončil nevídaným krokem, kdy nechal Jiřího Ovčáčka předčítat z Bible v katedrále sv. Víta během velkopátečních obřadů, tedy v den utrpení a smrti Ježíše Krista na kříži.

Jak může Dominik Duka, kterého mimochodem komunisté v 80. letech také věznili, pozvat v tento den do katedrály právě Ovčáčka? Komunistického propagandistu, který pro rudou stranu napsal stovky oslavných článků v bolševických Haló novinách? Člověka, hájícího prezidenta Zemana, který aktivně pracuje pro cizí totalitní mocnosti, jezdí na sjezdy komunistů, drží komunisty ve vládě a podporuje vládu estébáka? Ovčáčka, který obdivuje tajného agenta komunistů Babiše, jehož kabinet aktivně bojuje proti církvím prostřednictvím zdanění náhrad restitucí? Pokud někdo pracuje pro komunisty, pokud někdo obdivuje komunisty a přemýšlí jako komunista, v zásadě je to komunista. Že nemá v šuplíku rudou knížku, nic neznamená.

Co má tohle být? Jakou váhu pak mají modlitby Dominika Duky za 2376 internovaných řeholníků?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner