Od chvíle, kdy Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, se spekuluje o tom, že může ovlivňovat obsah vlivných deníku Mf Dnes a Lidových novin. To, čeho se všichni báli, je skutečností. Andrej Babiš používá své noviny a novináře k diskreditaci svých politických odpůrců. Říkal, že vydavatelství koupil, aby noviny psaly pravdu. Opak je pravdou. Koupil je kvůli tomu, aby s jejich pomocí likvidoval své oponenty. A novináři ho poslouchají jako ovečky.

Na čerstvě zveřejněné nahrávce hlásí místopředsedovi vlády jeho novinář, jaká témata má připravená na Milana Chovance, ministra vnitra, se kterým Babiš dlouhodobě bojuje. Společně pak ladí, kdy kampaň proti Chovancovi rozjedou, jak ji načasují a podobně. Ano. Zcela polopaticky: Místopředseda vlády organizuje mediální kampaň proti svému politickému soupeři. A novinář ho poslouchá na slovo. V nahrávce vystupuje jako pokorný a iniciativní sluha, který čeká na pochvalu za to, jak je šikovný, že dal dohromady pět ošklivých článků o Babišově koaličním partnerovi.

Andrej Babiš je zpět ve svých osmdesátých letech, pro něj krásných časech členství v KSČ, údajném práskání StB, zahraničních pobytech a strmého kariérního růstu. Tehdy byly totiž poměry v pořádku. Novináři psali tak, jak chtěli politici, bez ohledu na pravdu. A přesně tak dnes pracuje jeho stranický list MF Dnes.

Je to děsivé, odporné, ostudné a v normální společnosti nemožné. Babiš by měl okamžitě odejít nejen z vlády, ale i ze sněmovny a politiky celkově. Dotyčný agent-pisálek by měl opustit svůj stůl. Šéfredaktor MF Dnes by měl okamžitě rezignovat. Tato kauza se zapíše do dějin žurnalistiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora