Dukův muž se stane lídrem pražské kandidátky SPD

Kardinál Dominik Duka (ČTK)

Kardinál Dominik Duka | FOTO: ČTK

Hnutí Tomia Okamury získalo na svou kandidátku v hlavním městě Josefa Nerušila. Radní Českého rozhlasu působí také jako pracovník odboru komunikace pražského arcibiskupství. Informaci, kterou přinesl server Seznam Zprávy, nechce zatím nikdo ze zainteresovaných komentovat.

Muž, který má na starosti mimo jiné i facebookový profil kardinála Dominika Duky, má být podle informací Seznamu již brzy představen jako jednička pražské kandidátky. SPD ovšem nechce tuto informaci potvrdit. „Teprve zítra bude předsednictvo jména schvalovat. Zveřejníme je pak všechny ve čtvrtek,“ sdělila mluvčí SPD Barbora Šťastná.

Na ni odkazuje i sám Nerušil, takže do čtvrtka jasno zřejmě nebude. Na dotaz, zda dostal nabídku od hnutí Tomia Okamury, však možný kandidát do sněmovny odpověděl vyhýbavě. „Když dovolíte, tak tuto otázku nechám bez odpovědi,“ řekl.

Na propojení Nerušila a SPD upozornil letos v březnu server Hlídací pes. Ten zdůraznil, že analýzy radního ČRo často používá k dezinformacím právě Okamurovo hnutí. „Nerušilův text se statistikou z loňského prosince letos v lednu zveřejnily Parlamentní listy, odkud ho obratem na svůj web dala i SPD. Prý šlo o relevantní čísla za celou ČT. To ale Josef Nerušil popírá, stejně jako to, že by měl k Okamurovu hnutí jakýkoli vztah,“ píše server.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]