Duo Šlachta–Babiš útočí na novináře Wollnera. Bojí se ho

Andrej Babiš a Robert Šlachta (ČTK)

Andrej Babiš a Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Někdejší policista a dnes politický podnikatel Robert Šlachta se v součinnosti s oligarchou Andrejem Babišem snaží zdiskreditovat novináře České televize Marka Wollnera. Za našeho kolegu je nutné se postavit a odmítnout manipulace, lži a nátlak ze strany politiků, zejména takových, kteří jiné novináře používají k posílení své vlastní moci.

Šlachta se snaží vyvolat dojem, že Wollner jakýmsi způsobem spolupracoval s obviněným Petrem Hlubučkem ze STAN, prý kdysi zastavil reportáž o něm a důkazem je – tamtadadá – fotografie ze společenské akce, na které sedí Wollner vedle Hlubučka. Vše snaživě nasdílel marketingový tým Andreje Babiše. Co k tomu říct?

Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN) obviněný v kauze Dozimetr (Archiv)

Wollner žádnou reportáž nezastavil, nedokončila ji reportérka Markéta Dobiášová, která později z České televize odešla. A že někdo vedle někoho sedí – no, pojďme se tedy podívat na všechny poslance hnutí ANO, kteří sedí v lavicích kolem obžalovaného Andreje Babiše. Neměl byste se na ně také podívat, pane Šlachto? Ale ne, viďte, pan Babiš, ten vám nevadí, to je spojenec.

Je naprosto nepřijatelné, aby politici takovýmto způsobem útočili na novináře. Přestože by si to někteří přáli, tady skutečně nejsme v Rusku. Marek Wollner je profesionál, který navíc nepochybně nepustí ven nic, co by neměl ověřeno, to ví každý, kdo sleduje jeho práci. Je to daleko důležitější než zveřejňovat kdejaký nesmysl, který rádoby investigativcům, kteří pak sbírají novinářské ceny, někdo podstrčí kvůli podpoře vlastních zájmů. Tak to ostatně dělal Babiš, když byl informátorem novinářů, navázal tak na svou dosavadní praxi informátora Státní bezpečnosti. S některými konkrétními českými novináři si tykal, dával jim kompro na ostatní, a oni se na oplátku nezabývali tím, co provozoval. Když vstoupil do politiky, raději si rovnou ty novináře (nebo jejich kolegy) koupil, aby to měl pojištěné.

Samozřejmě že politikům vadí novináři, které si koupit nemohou. Proto dezinformační média jako Parlamentní listy či MF DNES útočí na ty redaktory České televize, kteří mají čest, rovnou páteř a ctí principy svého řemesla. Proti Šlachtovi s Babišem je nutno jasně vystoupit a říct, že tohle si nenecháme líbit. Novinářská kolegialita by měla vést k tomu, že se s nimi už žádný žurnalista nebude bavit, to bychom ovšem chtěli moc. Takoví lidé ale slyší jen na sílu. Babiš už svoje novináře má, Šlachta má kamaráda z dob své policejní kariéry. To jim snad stačí. My ostatní jasně vzkazujeme: Stojíme za kolegou Markem Wollnerem. Ať už politikům posílá anonymy kdokoli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články