Duševní zmatky expremiéra Medveděva se prohlubují. A ještě pomlouvá stranu, ve které byl jeho šéf

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv (ČTK)

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv | FOTO: ČTK

Novopečený ruský bloger, kdysi premiér a z milosti V. V. Putina zaskakující prezident Dmitrij Medveděv pokračuje v sérii neuvěřitelných příspěvků na sociální síti Telegram. Teď dospěl k tomu, že Evropská unie je jako SSSR a dopadne stejně špatně, protože komunismus se taky nepovedlo vybudovat.

Jeho poslední “myšlenkový” výkon není zas tak dlouhý, tak ho můžeme ocitovat v úplnosti, aby si čtenář mohl vychutnat rozvíjení Medveděvovy myšlenky:

(Týdeník FORUM)

“Poslední verze programu KSSS, přijatá v roce 1961, uváděla: ‚Strana slavnostně prohlašuje: současná generace sovětských lidí bude žít v komunismu! Roky plynuly. My školáci v 70. letech jsme stále čekali, že přijde komunismus, ale bohužel nepřišel. Sovětský svaz se rozpadl, KSSS byla rozpuštěna. Situace týkající se příchodu globálního štěstí v Sovětském svazu mi připomíná kouzlo, které učinila Evropská komise v souvislosti s kandidaturou Ukrajiny. Slíbili to. Přesně tak, slíbili to. A slíbili to jen Malorossii, ani Gruzii ne (to bych se urazil, o Turecku nemluvě). Slíbili to, ale s podmínkami. Jako bychom se měli stát lepšími, čistšími. Méně zkorumpovaní, rozvinutější, osvícenější, inteligentnější. A Ursula dokonce řekla, že Ukrajinci umírají za členství v EU. A to je vše…

A zbytek je jako s budováním komunismu. Není uvedeno žádné datum. Existuje však mnoho neověřitelných abstraktních podmínek. Objektivní ověření je nemožné. Budou se ověřovat po desetiletí. A nových generací vedoucích představitelů EU. Skutečným termínem je tedy polovina století. Dříve ne. Může však nastat situace jako v případě osudu SSSR. Komunismus by možná přišel, kdyby přežil samotný Svaz. A Svaz bohužel zanikl. Chápete, na co narážím?

()

P.S.: Co když (klepu na dřevo) do té doby zmizí i EU? Děsím se pomyšlení, jaký skandál, jaké oběti byly přineseny na oltář vstupu do EU a jaké klamání očekávání nešťastných Ukrajinců? Nechci to zakřiknout…” Tolik odkopnutý a stále sloužící Medveděv.

Trochu by nás mohlo zarazit, že tak nehezky mluví o Komunistické straně Svazu sovětských socialistických republik, tedy straně, kde byl jeho šéf a majitel Vladimir Putin členem a také se podílel na budování komunismu. Buď tomu Putin věřil, a tak nebyl moc bystrý, nebo tomu nevěřil a byl to obyčejný oportunista. Takové úvahy můžeme ale nahlas vést jen v dekadentní a zanikající LGBT Gayropě, kde lidé už prý začínají mít hlad. V Rusku by to mohl někdo vyhodnotit jako útok na ozbrojené síly Ruské federace, protože Putin je přece vrchní velitel.

Ilustrační foto. (Pixabay/TheDigitalArtist)

Že jsou ruští vůdci ohledně historie negramotní, to víme. Negramotní jsou i ohledně přítomnosti. Proto pana Medveděva můžeme doučit. Komunismus se nikdy nikde uskutečnit nepodařilo, zatímco Evropská unie s půl miliardou lidí je spolu se státy Severní Ameriky pořád nejbohatším a nejsvobodnějším místem planety. Pozná se to poměrně rychle podle toho, že do Evropy míří uprchlíci z celého světa, a dokonce i takoví, kteří Evropě z různých důvodů nadávají. Utíkají tam i Rusové a je jich hodně. Evropská unie vznikla a šíří se dobrovolným přistupováním jednotlivých zemí a na základě referend. Referend jiného typu než po anexi Krymu uspořádaly ruské úřady.

Medveděv, o jehož palácích natočil Alexej Navalnyj (momentálně v lágru) nějaká videa, se ale nemusí fakty zatěžovat. Připomíná trochu toho legračního mluvčího režimu Saddáma Husajna Muhammada Saháfa, kterému se říkalo komický Alí. Ten hlásal velká vítězství iráckých zbraní a konec Američanů ještě v době, kdy Američané dobývali Bagdád. Každý máme nějaké vzory. A to si na Západě mnoho politiků myslelo, že Medveděv je v Rusku ten liberálnější a nadějnější. No, dopadlo to jako vždycky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články