Dva kandidáti, jedna naděje. Měli bychom se vzchopit a bránit civilizovaný stát

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Přichází vážná chvíle prezidentské volby. Význam tohoto rozhodování tkví zejména v jeho možných negativních důsledcích pro stát. Neodstranitelnou slabinou demokracie je, že si můžeme svobodně zvolit někoho, kdo nám demokracii poškodí, a tím oslabí celou zemi. Je jasné, že Vladimiru Putinovi by se líbílo, kdyby v Česku panoval třeba Jaroslav Bašta. Ale nemylme se, kremlofilní tendence má také Andrej Babiš.

Jako redakce názorových médií FORUM 24 a Týdeníku FORUM chceme dbát na naši zodpovědnost vůči veřejnosti. Rozhodli jsme se být zdrženliví, když na sebe tábory prozápadních demokratických kandidátů začaly cenit zuby. Nevyhledávali jsme denunciace na jednoho či na druhého. Prostě klademe důraz na to, že faktickým nebezpečím pro stát je politický predátor Andrej Babiš, který si na cestu k dobývání moci nakoupil média a znásilnil redakce. Tím fakticky ohnul celý tok informací a přidusil kritiku. To je něco tak skandálního, že všechny jeho další kriminální kauzy považujeme za slabý čajíček.

Průzkumy řady agentur ukazují dlouhodobě a shodně jasný trend. Česko má tři relevantní kandidáty na prezidenta: Pavla, Nerudovou a Babiše. Když existuje tak jasná shoda a tak vyrovnané výsledky, je odlišný výsledek krajně nepravděpodobný.

Asi nás nečeká tak krásná chvíle, že by hned…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články