Dva kandidáti, jedna naděje. Redakce Týdeníku FORUM vyjádřila jasný postoj k volbě prezidenta

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Zítřejší Týdeník FORUM na své titulní straně jasně deklaruje, které kandidáty redakce podporuje v prezidentské volbě. Jsou jimi generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová. Oba dva mají podle dlouhodobých trendů i posledních výsledků šetření různých výzkumných agentur šanci uspět a dostat se do druhého kola volby. 

Šéfredaktor Pavel Šafr, který vede rovněž internetový deník FORUM 24, v editorialu píše, že nejlepším výsledkem by bylo, kdyby se do druhého kola dostali právě Pavel a Nerudová – když si odmyslíme výsledek z říše snů, že by demokratický kandidát vyhrál volby již v prvním kole. Souboj Pavla s Nerudovou by se týkal jejich různých přístupů, ale nebyl by již sporem o to, zda má patřit Česká republika k moderní civilizaci, nebo zda má být odsunuta mezi druhořadé a třetiřadé barbarské státy. Tam by ji totiž zcela jistě zavedl třetí favorit průzkumů, miliardář a expremiér Andrej Babiš.

V Týdeníku FORUM vychází také rozhovor s generálem Petrem Pavlem, který hovoří mimo jiné o zcela obyčejných věcech svého života, kupříkladu jakou dopravu používá, či zda chodí nakupovat a houbařit. Danuše Nerudová podobný rozhovor redakci neposkytla, což nic nemění na naší podpoře.

U příležitosti prezidentských voleb dále Týdeník FORUM přináší rozhovor se senátorkou Miroslavou Němcovou, kterou si mnozí příznivci koalice SPOLU na Pražském hradě představovali. V tomto čísle také najdete soubor prezidentských anekdot z různých období republiky.

Analytik a spolupracovník redakce Jiří Sezemský napsal pro Týdeník FORUM porovnání různých dotačních kauz, které ukazuje na absurditu zprošťujícího rozsudku pro Andreje Babiše v jeho kauze Čapí hnízdo. K českým volbám prezidenta se také váže zasvěcený článek Jefima Fištejna nadepsaný „Komu fandí Kreml“. O prokletí českého feudálního chápání prezidentství píše pro Týdeník FORUM filosof a sociolog Karel Dolejší.

Nové vydání Týdeníku FORUM je v digitální verzi k dispozici pro předplatitele ZDE.