Dvě Babišovy tváře v novém Týdeníku FORUM: populista a politik v těžkém střetu zájmů

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Týdeník FORUM, který dnes vychází, hned v úvodu konstatuje, že Mladá fronta DNES, vlajková loď mediální divize Agrofertu, věrně slouží putinovské propagandě, tiskne proruské komentáře a štve proti ukrajinských uprchlíkům.

Skandální obsah deníků z vydavatelství MAFRA ovšem může překvapit pouze ty, kteří se probudili až letos v únoru. Konečně, výstava Noviny podle Babiše z dílny naší redakce, jež je do konce června k vidění v prostorách pražské Písecké brány, na zvětšených titulních stránkách Lidových novin a Mladé fronty DNES dokazuje systematický, dennodenní střet zájmů a ohýbání reality podle politické potřeby majitele.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Expremiér nesejde z očí ani uvnitř čísla, kde Jan Šibík přináší fotoreportáž z tragikomické sešlosti na rakovnickém náměstí. Snímky pod společným názvem Babišovy orgie populismu výstižně zachycují ulepenou atmosféru Burešovy „nekampaně“.

Na otázky redakce tentokrát odpovídá ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek. Rozhovor s titulkem Návrat divokých koní je mimo jiné o postoji pražské zoologické zahrady k uprchlické krizi, respektive o rozhodnutí snížit vstupné pro Ukrajince a jejich děti na jednu korunu, a také o přímé pomoci zoologickým zahradám na Ukrajině. „Ve Varšavě vznikl nový hub, kam se vozila pomoc. Od nás, z jiných polských zoo, z Berlína a dalších. Pak si tam přijeli Ukrajinci a odvezli to na Ukrajinu nejdřív do Lvova, pak, myslím, do Lucka. Celou akci mimochodem vymyslela Ruska,“ připomíná Bobek.

Text Papež František jako mírový aktivista? v rubrice Nové orientace rekapituluje rozporuplné chování římského biskupa v době války. Autor si klade otázku, zda je zklamání těch, kteří čekali od papeže mnohem jednoznačnější podporu Kyjeva, opodstatněné. V závěru se píše: „František usiluje prioritně o mír a smíření, přičemž v tomto zápalu dělá možná některé kompromisy vůči Rusku. Ač mohou některé jeho kroky vyznít nepochopitelně, je třeba ocenit jeho touhu po smíření. Jak ale víme, dobrými úmysly je někdy dlážděna cesta do pekel…“

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE