Dveře do ložnice dětí musí zůstat zavřené, může jim to zachránit život, říká lékařka

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Zdraví a bezpečí dětí, to je pro všechny rodiče vždy to nejdůležitější. Existuje však mnoho dramatických situací, kterým se dá předejít jen tím, že uděláme drobnou, ale ve výsledku velmi důležitou věc. O jedné takové informuje deník The Daily Mirror.

Dětská lékařka a odbornice na bezpečnost dětí Dr. Nessová zveřejnila na TikToku video, v němž vysvětluje, proč je důležité, aby rodiče vždy zavírali dveře do ložnice svých ratolestí.

Podle Nessové tak totiž mohou svému dítěti dokonce zachránit život. Lékařka reaguje na své video, které se objevilo na sociálních sítích a nese název “Ve kterém pokoji byste chtěli mít své dítě, kdyby hořelo?”. 

V něm doktorka vysvětluje, že jediným pokojem v domě, který nebyl požárem zasažen, byl ten, který měl zavřené dveře. Vedle něj je však vidět pokoj, kde byly dveře otevřené a vše uvnitř je spáleno na popel.

@dr.free.hess

Which room do you want your kids in if there was a fire? #childsafety #firesafety #parentsoftiktok #parents #learnontiktok #tiktokdoc #safety #kids

♬ original sound – Dr. Free N. Hess, Child Safety

“Tady si můžete udělat dokonalý obrázek o tom, jaký je rozdíl v tom, pokud necháte nebo nenecháte dveře otevřené,” říká Nessová. „Ve kterém pokoji byste byli raději vy sami a ve kterém vaše děti, kdyby vám nešťastnou náhodou začal hořet dům?” ptá se lékařka.

Nyní navíc vysvětlila, proč se požár do zavřených pokojů nedostane tak snadno. „Zavřené dveře snižují množství oxidu uhelnatého, který se při požáru dostane do ložnice,” říká Nessová. „Snižují žár v místnosti a zvyšují množství kyslíku, což zvyšuje šanci na přežití a prodlužuje čas, který máte na útěk,” dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články