Dvojí metr Babišových médií: Manžela Jermanové obhajují, Maláčovou odsuzují

repro Seznam Zprávy

Jakub Pokorný, kadeřník a manžel středočeské hejtmanky | FOTO: repro Seznam Zprávy

Když se v roce 2018 objevila informace, že manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové zneužívá její služební auto, bylo rušno. Opět začaly padat argumenty o honu na Babiše a jeho lidi a premiérova média vysvětlovala, že se vlastně nic nestalo. Nyní, v naprosto odlišné situaci, kdy ministryně Jana Maláčová svezla svého syna do školky služebním vozem, Babišův bulvár členku vlády pranýřuje. Tak se zkrátka měří v „objektivním“ médiu, které si miliardář na startu své politické kariéry koupil, aby psalo pravdu.

Jakub Pokorný patří mezi ty, kteří si kvůli známosti s Andrejem Babišem myslí, že jsou nedotknutelní. Když se tedy objevila informace o tom, že do práce jezdí služebním vozem své choti, urazil se. A dal to najevo velmi nahlas. Dokonce ze své pozice lazebníka svolal tiskovou konferenci, na které arogantně oznámil, že se tedy z majetku Středočeského kraje dotkne už jen své ženy. Zřejmě humor.

FB Andrej Babiš

Kadeřník vozidlo kraje nutně potřeboval, aby se mohl dopravit do místa zaměstnání, celé tři kilometry od jeho domova. To, že ho přitom novináři přistihli, označil za špehování, a dokonce podal trestní oznámení za stalking. Mediální sekce holdingu Agrofert samozřejmě stála za sebejistým Pokorným, který jasně dával najevo, že je něco víc. To si zřejmě myslí i Matěj Fichtner, častý moderátor sněmů hnutí ANO a zastupitel na Praze 8. O jeho zneužívání služebního vozu a následném vyhazovu z TOP 09 Babišovi novináři mlčí.

Uběhlo několik měsíců od odhalení Pokorného a obdobná situace pohledem novinářů z Mafry vypadá úplně jinak. Fotograf bulvárního Expres.cz zachytil ministryni práce a sociálních věcí s malým synem, kterého doprovází do školky. „Dovolila“ si však svého potomka přiblížit služebním vozem. To si troufla hodně.

Pavel Hofman

Najednou se může web, říkající pane českému premiérovi, přetrhnout, aby moralizoval. Co si to Jana Maláčová vůbec dovoluje? Za peníze daňových poplatníků dělá taxíka svému dítěti? Je třeba vyvodit důsledky!

Kde byl elitní fotograf Expresu, když holič z Benešova jezdil do práce limuzínou své manželky? Proč se tehdy lidé, placení Babišem, nepohoršovali, že to by dělat neměl? Mlčeli, protože museli, možná i chtěli. Mají totiž sloužit svému chlebodárci a co se skutečně sluší a patří, vůbec neřeší. Kdyby se alespoň pod svůj článek, dehonestující ministryni Maláčovou, dokázali podepsat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner