Dvojnásobný vrah Kajínek chce kandidovat na prezidenta

Jiří Kajínek  (ČTK)

Jiří Kajínek | FOTO: ČTK

Jiří Kajínek, kterého omilostnil současný prezident Miloš Zeman, uvedl na debatě v Hodoníně, že by za pět let chtěl kandidovat na post hlavy státu. Prý je na to vězení dobrá průprava.

„Momentálně nemám ambice jít do politiky. Zapět let bych ale kvůli pobavení do prezidentské volby klidně šel,“ uvedl s tím, že letos nechtěl být ve volbách proti Zemanovi.

Dvojnásobný vrah má za to, že výhodou je, že ve vězení byli i jiní prezidenti.  „Seděl Antonín Zápotocký, Ludvík Svoboda, Gustáv Husák i Václav Havel. Nebyl bych tak zdaleka první,“ řekl.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998. Doživotí dostal za to, že v roce 1993 zastřelil poblíž věznice Bory v Plzni podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Jeho žádost o obnovu procesu zamítly vrchní i ústavní soud. V roce 2010 měl premiéru film natočený na motivy jeho příběhu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]