Dvojnici Angeliny Jolie čeká deset let v nebezpečném vězení. Pomůže herečka?

Sahar Tabar stojí její vtip svobodu. (IG @sahartabar.before)

Sahar Tabar stojí její vtip svobodu. | FOTO: IG @sahartabar.before

Deset let v iránském vězení čeká na dívku, která se stala hvězdou Instagramu díky své přeměně na „Zombie Angeliny Jolie“. Podle soudu se Sahar Tabarová měla dopustit rouhání, podněcování k násilí a neúcty k Islámské republice. O překvapivém rozsudku informoval Daily Mail.

Jak potvrdil právník dvaadvacetileté dívky, jejíž skutečné jméno je Fatemeh Khishvand, soud v Teheránu se skutečně rozhodl pro exemplární potrestání. Důvodem jsou údajné „kulturní zločiny a sociální a morální korupce“. Těch se dívka měla dopustit tím, že tvrdila, jak ji její snaha o to, podobat se Angelině, dohnala k zombie vizáži. Pomoci ji podle jejích prvních tvrzení mělo i 50 plastických operací. Přitom se jednalo pouze o použití make-upu a mnoho úprav ve Photoshopu.

Tabarová tak prý zneužila své popularity na sociální síti k nevhodnému ovlivňování mladých lidí. Na podzim roku 2019 byla zatčena a umístěna do vězení, kde se měla letos v dubnu nakazit koronavirem. Íránský novinář Masih Alinejad upozorňuje na to, že podvod s přeměnou na Jolie byl pouhým vtipem. „Její matka každý den pláče a doufá v osvobození její nevinné dcery,” uvedl na Twitteru.  

Před a po íránské blogerky (zdroj: IG @sahartabar.before)

Zároveň překvapil zvláštní prosbou. “Drahá Angelino Jolie! potřebujeme tvůj hlas. Pomozte nám,” vyzval hollywoodskou hvězdu a požádal ji, aby natočila video na podporu odsouzené Sahar. „Islámská republika má za sebou dlouhou historii mučení žen. Musíme být sjednoceni proti tomuto genderovému apartheidu,“ uvedl Alinejad na sociální síti.

Instagramová “hvězda” Sahar Tabar se narodila v roce 1998. Proslavila se tvrzením, že kvůli touze, podobat se Angelině Jolie zhubla čtyřicet kilo a nechala na sobě provést padesát plastik. Důkazem byly fotografie, kde vyhublá dívka ukazovala, jak ji snaha o zkrášlení dovedla do zuboženého stavu. Když se ukázalo, že se jednalo o podvrh a za změnou dívčiny vizáže stálo pouze líčení a počítačový program, dostala se do hledáčku íránské policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články