Dvouletá holčička s IQ 146 připomíná Einsteina. Je nejmladší členkou Mensy

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Stačila jedna obyčejná prohlídka u lékaře a bylo jasno. Nyní dvouletá dívenka má IQ blížící se tomu, kterým disponoval Albert Einstein. Ve svém věku dokáže například vyjmenovat všechny prvky v periodické tabulce. O malém géniovi informuje The Daily Mirror.

Přestože je Kashe Questová stále ještě batole, už se může pochlubit, že patří mezi nejinteligentnější lidi na světě. Ve svých dvou letech pozná všechny americké státy, chemické prvky a umí odříkat dialogy ze své oblíbené animované pohádky Ledové království.

Malá Cash, jak se Kashe říká, se poprvé projevila ve svých 18 měsících. Tehdy si pediatr všiml, že holčička je velmi vnímavá a na svůj věk i chytrá. Proto lékař navrhl, aby rodiče vzali svou dceru na testy. Ty ukázaly těžko uvěřitelnou věc. Kashe má IQ neskutečných 146, což je o pouhých 14 bodů méně, než bylo naměřeno Albertu Einsteinovi. 

Matka Sukhjit má ovšem jasno v tom, jak by se mělo k její malé dceři přistupovat. V srdci jsou jí pořád dva roky a potřebuje být s dětmi jejího věku. Nesmí na ni být vyvíjen tlak, jako by byla starší, řekla žena pro CNN.

Otec Devon zase sdělil, jak se jeho milovaná holčička chová. Když něco nezná, chce vědět, co to je a jak to funguje, a jakmile se to naučí, použije to, říká pyšný táta. A má se čím chlubit,  Kashe se totiž stala nejmladší členkou Mensy, kam mohou vstoupit pouze lidé s IQ na úrovni dvou procent populace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články