Díky spolupráci s webem Hlídacípes.org vám můžeme představit novinku na e-shopu FORUM. Zakoupit si můžete hned tři nové tituly, které redakce Hlídacího psa vytvořila: ZE-MAN. Skutečný příběh, Babiš. Vůdce pro 21. století a Mapa české justice.

ZE-MAN. SKUTEČNÝ PŘÍBĚH ČESKÉHO PREZIDENTA

Unikátní luxusní publikace plná informací, které měly zůstat skryty. Při více než dvouletém systematickém rozkrývání zájmů stojících za Zemanovou triumfální cestou na Pražský hrad a následující prezidentskou jízdou pátrali reportéři HlídacíPes.org nejen v tuzemském byznysově-politickém světě i polosvětě, ale i v čínské Shanghaji či ruské metropoli Moskvě. Publikace podrobně mapuje byznysové vazby poradců i politických souputníků Miloše Zemana.

Koupí publikace podpoříte investigativní server HlídacíPes.org a jeho unikátní neziskový projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu.

Sběratelský kousek. Vyšlo v omezeném nákladu 1000 kusů.

BABIŠ. VŮDCE PRO 21. STOLETÍ

Druhý tištěný speciál redakce HlídacíPes.org věnovala Andreji Babišovi, ale nejen jemu. Proto publikace nese podtitul Vůdce pro 21. století. Vůdce je z definice osoba stojící v čele nějakého kolektivu či uskupení, které řídí a vede víceméně dle svého uvážení. Historie dokazuje, že vůdce může vést národ směrem k záhubě a zmaru (Adolf Hitler), nebo k heroickému vzepětí ve jménu dobré věci (Winston Churchill). Sám sebe Babiš označuje za čističe Augiášova chléva a svoji misi prezentuje jako sebeobětující. Jeho bezprecedentní (a zatím veleúspěšné) tažení českou politikou však s sebou jednoznačně nese významné střety zájmů a mnohá rizika. Publikace obsahuje mimo jiné přehledné graficky zpracované byznysové vazby Andreje Babiše.

Koupí publikace podpoříte investigativní server HlídacíPes.org a jeho unikátní neziskový projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu.

Sběratelský kousek. Vyšlo v omezeném nákladu 1000 kusů.

MAPA ČESKÉ JUSTICE

Nastává zlomová chvíle pro českou justici. Proč? Na Hradě sedí Miloš Zeman, který se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. A když neuspěje, zuřivě se mstí. Viz. jeho brutální tlak na soudce a posléze i tehdejšího ministra spravedlnosti Pelikána v kauze údajného ruského hackera Nikulina. Viz. jeho otočka ve vztahu k nejvyššímu státnímu zástupci Zemanovi, když policie a státní zástupci začali šetřit možné rozkrádání ze státního v prezidentském komplexu v Lánech. Viz. i jeho rozchod s dlouholetým souputníkem, předsedou Ústavního soudu Rychetským, poté, co si „dovolil“ kritizovat „kohortu panošů“ obklopující stárnoucí hlavu státu.
Zároveň do Strakovy akademie hlavními dveřmi nakráčel trestně stíhaný muž – premiér Andrej Babiš. Multimiliardář, politik a mediální magnát, který o svém stíhání v kauze Čapí hnízdo hovoří jako o „účelovce“. Muž, který veřejně tvrdí, že u nás lze objednat likvidaci člověka prostřednictvím koupeného trestního stíhání. Muž, který rozhoduje o tom, kdo bude v čele ministerstva spravedlnosti. A jeho vláda na návrh ministra o tom, kdo bude nejvyšším státním zástupcem.
Následující měsíce budou časem zkoušky pro tuzemskou justici. A vlastně nejen pro ni. Ten trend jde celým světem. Od Spojených států, přes Polsko až do Turecka či Ruska (o Číně ani nemluvě). Justice je na stráži a zároveň musí bránit sebe sama. Sebe i nás. Dokáže to? V jaké je vůbec kondici? Na to se snaží redakce HlídacíPes.org odpovědět v nové publikaci.
Koupí publikace podpoříte investigativní server HlídacíPes.org a jeho unikátní neziskový projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu.

Sběratelský kousek. Vyšlo v omezeném nákladu 1000 kusů.

Objednávejte ZDE!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner