Češi mají tolik bojovníků proti kvótám, a tím pádem i proti uprchlíkům, že jsou zcela jistě ochráněni. Mají jen jediný problém. Nejsou ochráněni před ostudou, která se šíří takřka všemi západními novinami. Mezi nejhalasnější odpůrce kvót a uprchlíků se nyní zařadil bývalý prezident Václav Klaus, který začal navrhovat referendum. Aby měl všechen lid naší země možnost říci: Uprchlíky u nás nechceme.

Je to strašné, nedůstojné a hloupé chování.

Vnucování kvót na unijním jednání ministrů vnitra ze strany západních zemí nebylo ani trochu šťastné. To nikoli proto, že bychom neměli svým spojencům v Evropě pomáhat. Jistě že měli a máme na to. Problém je jen v tom, že systém kvót není domyšlený a tak vážné rozhodnutí by nemělo na evropské scéně vznikat silovým nátlakem. Už proto, že je to voda na mlýn všem populistům.

Jestli Češi budou tak intenzivně trvat na tom, že do Evropy nepatří, tak se jim to povede a vypadnou. Vypadnou z klubu, který má své problémy, své různé chyby, ale současně je to ta nejlepší část světa. Náš spolupracovník Bohumil Doležal tento týden v pořadu Interview České televize velmi dobře poznamenal, že Češi nemají volbu mezi Evropskou unií a suverenitou. Češi mají pouze volbu mezi Evropskou unií a ruskou sférou vlivu. Nic mezi tím není a nebude. Všechno ostatní je jen prázdná iluze. A jestli chce Václav Klaus mermomocí referendum, tak ať se neskrývá za žádnou obranou české státnosti a řekne zcela jasně, že jeho cílem je rozbít Evropskou unii a odvézt nás všechny znovu do východního barbarství.

Problém imigrace je velice vážný a přerozdělování uprchlíků je pouze provizorním opatřením, jež neřeší podstatu. Česká republika ale má mít hrdost a má být dobrým spojencem. Dokonce i tehdy, když se k nám někteří politici ze Západu chovají bez empatie.

Českou vládu je třeba podpořit v celkem nelehké situaci.

Pavel Šafr

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora