Opravdu se nedokážu rozhořčit nad činem umělců ze skupiny Ztohoven, kteří se vyšplhali na střechu budov Pražského hradu, stáhli prapor prezidenta s absurdním sdělením, že u nás vítězí pravda, a pověsili tam ohromné červené trenýrky. Udělali správnou věc na správném místě. A provedli ji geniálně.

Podle mě je totiž výsledkem jejich akce to, že nad Pražským hradem aspoň na chvilku opravdu zvítězila pravda. A díky dokonalé dokumentaci na videu ta pravda nad prezidentem Zemanem vítězí právě teď v každé české domácnosti.

Je zcela typické, že ruská agentura TASS označila české umělce za chuligány. Prezident Zeman si zaslouží přesně takový humor a nadhled. Ten člověk těžkým způsobem poškozuje Českou republiku ve světě a vede nás z Evropy do Ruska. Mává čínským tankům na náměstí Nebeského klidu, kde právě tyto tanky zmasakrovaly demonstraci studentů za svobodu. Slouží kryptokomunistické vládě Vladimira Putina v Kremlu a zlehčuje těžké porušení suverenity Ukrajiny. Výčet jeho stupidit a věrolomností by byl příliš dlouhý.

Ty červené trenýrky jsou zcela adekvátní odpovědí na chování Miloše Zemana a umělce ze Ztohoven je třeba podpořit. Ta akce se absolutně povedla a byla absolutně správná. Diskuse o tom, který zákon byl porušen, mě ani trochu nezajímá. A že to je mimo jiné i plivanec do tváře jakýmsi ozbrojeným složkám státu, je mi sice líto, ale je to plivanec zasloužený.

Hlavní je to, že pravda zvítězila a nad rudým prezidentem konečně zavlál přiměřený státní symbol: Rudé trencle.

Pavel Šafr

 

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora