V MF DNES nebo v Lidových novinách se to nedozvíte. Bohužel vám to ale zatajila i Česká televize i Český rozhlas. Andrej Babiš odpustil sám sobě 1,48 miliardy při výběru daňových penále. Respektive učinil to jeho úřad, za jehož činnost nese plnou zodpovědnost a který zcela jistě aktivně řídí. Když napíšeme, že ty peníze, jež měly patřit státu, věnoval Babiš Babišovi, tak to není žádná nadsázka.

Naše zbabělá a ignorantská společnost si to nechá líbit. Hlavní viníci této situace jsou ale vedoucí novináři velkých médií. Až na výjimky zcela selhávají v ochraně veřejnosti. Kdyby před pěti lety nějaký ministr odpustil sám sobě jeden tisíc korun, tak ho všichni roznesli v zubech. Když veliký Andrej státu ukradne miliardu a půl, tak je to v pořádku.

Jistě, ono se přeci neví, zda si tu úlevu Agrofertu zařídil on sám. Třeba je to jen práce jeho horlivých úředníčků. Jenže to je naprosto jedno. On stojí v čele úřadu, který odpustil odvody jeho firmě. Tohle je na okamžitý odchod z politiky.

Ten blábol, že nebude krást, protože už má dost, se ukázal jako mimořádně naivní. Měli bychom se už opravdu všichni vzpamatovat.

Pavel Šafr

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora