Zuzana Vlasatá v Deníku Referendum přinesla důležitý článek o metodách Andreje Babiše při přebírání firem. Rád bych zde na tento článek upozornil, protože uvádí závažné skutečnosti. Babišova metoda je v kostce stále stejná: Když má zálusk na cizí firmu, tak ji nejprve přivede do potíží, následně ji on nebo někdo z jeho party zázračně pomůže, získá minoritní podíl a ten pak využije k novému kolu zatápění a poškozování vlastníků. Přitom se nezastaví ani před kriminalizací a šikanováním. Pak se snaží donutit vetšinové vlastníky k odprodeji. Obětí této metody je mimo jiné i liberecký podnik na výrobu bionafty druhé generace Oleo Chemical, kde se ovšem zakladatelé firmy stále vzpírají, a proto zažívají peklo a čelí kriminalizaci a také brutální kampani Babišových Lidových novin a také šikanování ze strany finančních úřadů, jež rovněž podléhají ministrovi Andreji Babišovi. Situace je opravdu vážná.

Deník Referendum přináší mimo jiné informace o agresivním převzetí Kosteleckých uzenin a o boji sedláka Rady, kterému Agrofert zničil pole.

„Spálené pole Bohumír Rada pokládá nejen za projev zvláště drsného konkurenčního boje, ale též za snahu přimět ho zastrašováním, aby couvl. K tomu se ale moravský sedlák nechystá a nebojí se ani o svých sporech s Babišem podrobně mluvit. Zdůrazňuje, že jeho případ není ojedinělý. Věří, že svým pevným postupem dodá odvahu popsat obchodní praktiky Andreje Babiše i dalším jeho obětem,“ píše Deník Referendum. Čtěte ZDE.

Pavel Šafr

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora